Doctor Strange Filminin Nepal’de Setten İlk Fotoğrafı

Marvel Sinema Evreninin 3. fazı olarak , 2016 Mayısında Captain America: Civil War seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.2016’nın sonlarına doğru, Kasım’da ise yeni süper kahraman Doctor Strange seyirciyle buluşacak. Doctor Strange 2016’nın en çok beklenen ve en gizemli süper kahraman filmlerinden biri.

Filmde Doctor Strange’i Benedict Cumberbatch canlandırırken, Tilda Swinton’ı doktorun akıl hocası The Ancient One olarak, Rachel McAdams‘ı da doktorun ilgi duyduğu kişi olarak izleyeceğiz.

doctor strange

Filmin çekimlerine Nepal’de başlandı ve Cumberbatch, Doctor Stephen Vincent Strange olarak sette görüntülendi. Maalesef setten daha fazla fotoğraf yok ama görünüşe göre Doctor Strange’nin orijinal hikayesini çekiyorlar; -bir trafik kazası sonrası doktorun elleri artık ameliyat yapamayacak kadar fazla zarar görür-.

Stephen Strange, tıpkı Tony Stark gibi oldukça zengindir fakat ellerini tekrar kullanabilmek için neredeyse tüm parasını harcar. Strange bu gaye ile dünyayı dolaşır ve Nepal’de kendisine gizemli bilgiler öğretecek olan Ancient One ile tanışır. Doctor Strange, Tony Stark’ın aksine MCU’de, gizem ve büyüyü, bilim ve teknolojiye tercih eder.

Karakter olarak Doc. Strange herkese hitap eden bir film olmayabilir ama çizgi romandan hayranları filmi heyecanla bekliyorlar. Ayrıca yönetmenden oyunculara filmin kadrosu da oldukça iyi. Bakalım Doctor Strange’i nasıl tasvir edecekler.