Deadpool’da COLOSSUS Öne Çıkıyor

Rob Liefeld, X-Men üyelerinden Colossus’un, Deadpool’un gelecek filminde öncekilerden daha önemli bir rolde olmasını önerdi.

Ryan Reynolds’ın oynadığı Wade Wilson, özel kuvvetlerden emeklidir. Kendisine kanser teşhisi konulmasının ardından Deadpool’a dönüşür. Deadpool, hızlandırılmış iyileşme yeteneği, çirkin derisi, karanlık ve çarpık mizah anlayışına sahip paralı bir askerdir.

Wilson’ın şiddet dolu dünyası, Fox’un ve Marvel’in X-men Evreni’nin bir parçası olması ve Bryan Singer filmlerinin çatışma üzerine kurulu olması sebebiyle, pek de şaşırtıcı değil.

Deadpool-Movie-Colossus-Xmen-Cameo

Deadpool, iri yarı metal bir mutant olarak bilinen Colossus ile tanıştığında çatışma da kaçınılmaz hale geliyor. Piotr Rasputin vücudunu çeliğe dönüştürmesiyle X-Men’deki en güçlü mutantlardan biri ve fragmanda görüldüğü üzere Wade Wilson paralı asker olarak küstahlaştığında onu savurmak için can atıyor.

Amazing Hawaii Comic Con’un Q&A oturumunda Deadpool’un yaratıcısı Rob Liefeld hayranların sorusu üzerine yeni filmdeki Colossus portresini anlattı:

“Colossus’u seveceksiniz. Fox umarım kızmaz ama Colossus filmde bir görünüp kaybolmayacak, ciddi anlamda filmde yer alacak.”

Colossus diğer X-Men filmlerinde de göründü fakat bu sefer daha fazla yer alacağa benziyor. Youtube’a sızdırılan görseller ve filmin ilk fragmanına gelen olumlu yorumlardan sonra, 20th Century Fox’un,  Deadpool’u ileriki projelerde daha fazla yer alması için değerlendirmesi bekleniyor.

Fox, Marvel ve DC ile ciddi anlamda rekabet etmek istiyorsa, Deadpool ve Colossus gibi fanların favori karakterlerine filmlerde daha esaslı roller vermeli. Ayrıca gişe rekortmeni Fantastic Four’dan sonra yeni süper kahramanlar yaratması da gerekiyor.