DOSYA: Deadpool “FO”X-MEN Evreninden MCU’ya Resmi Olarak Geçiş Yaptı mı?

Ryan Reynolds, Deadpool 3’ün Marvel Stüdyolarında Geliştirileceğini Doğruladı!

Deadpool filmleri  ilk olarak “FO”X-Men evreninin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştı. Ancak Disney’in FOX Medya kuruluşlarını satın almasıyla Deadpool 3 resmen boşluğa itilmişti. Ancak ünlü oyuncu Ryan Reynolds’un Marvel Studios’u ziyaret etmesi sonucu durum tamamen değişmiş durumda. Geçtiğimiz yazılarda Disney CEO’su Bob Iger’in Wade Wilson’un gelecekteki beyaz perde maceralarının yüksek yaş sınırlarına sahip olacağı yönündeki yorumlarını tekrarladığını bahsetmiştim. Bu haftanın başlarında ise ünlü aktör Ryan Reynolds, Live With Kelly ve Ryan’a konuk oldu ve burada Deadpool 3‘teki çalışmanın devam ettiğini doğruladı:

“Evet, şu anda tüm ekiple üzerinde çalışıyoruz. Şu anda Marvel [Studios]’a geldik, bu aniden büyük ligler gibi. Bu biraz çılgınca gelebilir, ancak üzerinde çalışıyoruz.”

Henüz yapıma ve onaylanmış bir çıkış tarihine sahip değil, sadece geliştirilme aşamasında olduğunu kısaca hatırlatalım.

Kevin Feige Kontrolü Ele Geçirirse, Deadpool Yapımcısı Seriden Çıkmak Zorunda Kalacak!

Resmi bir duyurunun bir süredir geldiğini biliyoruz. Ancak bugün Deadpool taraftarları, Ryan Reynolds’tan edepsiz ağızlının üçüncü solo macerasının Marvel Studios pankartı altında aktif olarak geliştirildiğini doğrulandığında bekledikleri haberi aldı. Tüm serinin yıldızı, yapımcısı ve ortak yazarı Marvel ile bir süredir görüşmeler yapıyor, ancak Reynolds’un açıklaması bugün topun kaçınılmaz ilk somut haberine sebep oldu.

Açıkçası, tüm Marvel Sinema Evreni’nin arkasındaki mimarı Kevin Feige, stüdyonun tüm filmlerinde olduğu gibi üçüncü edepsiz ağızlı filmine yapımcı olacak olmasına rağmen, Reynolds’un sahne arkasında da yoğun bir şekilde yer almasının nedeni var.

Bununla birlikte, Deadpool’un şimdi Disney’in Fox’u satın almasının ardından MCU’nun bir parçası olduğu için, yaratıcı bir değişiklik yapılması gerekiyordu ve şimdi her iki Deadpool filmine yoğun bir şekilde dâhil olan Fox’un eski Üretim Başkanı Emma Watts’ın ayrılacağı ortaya çıktı. Şimdi Feige ve Marvel Studios ekibi, kontrolünü ele geçirmiş durumda.

Yazarlardan Rhett Reese ve Paul Wernick, Deadpool 3 için senaryo görevlerine geri dönecekler ve ilk iki filmindeki gibi R–Rated işaretini korumak için ayarlandığı bildirilen senaryo üzerinde çalışmaya başlamak için Feige’den devam etmeyi beklediklerini zaten doğruladılar da ancak…

Deadpool’un Solo Filmleri R-Rated (+18) İşaretli Kalacak, Fakat Kendisinin Var Olduğu Toplanma Filmleri PG-13 (+13) İşaretine Sahip Olacak!

Sevilen Deadpool serisinin hayranları, hiç şüphesiz ağzı bozuk karakterin tarihteki en popüler sinema yapımlarının MCU’ya girişinden heyecan duyuyorlar. Yine de, Disney’in aile merkezli kitle olduğundan dolayı kaba süper kahramanların yaş işareti düşeceğinden korkanlar var. Ryan Reynolds’un oynadığı Deadpool’u içeren gelecekteki seri filmlerinin R-Rated işareti yerine PG-13 işaretine erişme şansı varmış gibi görünüyordu.

Neyse ki, şimdi durum böyle olmayacak gibi görünüyor. Bilenler, sonraki bağımsız Deadpool filmlerine hala bir R-Rated işareti verileceğini söylerken, herhangi bir MCU’nun X-Men serisi ya da yeni Avengers tarzı toplanma filmlerinde PG-13 işaretli olarak kalacak.

Şahsi Yorumlarım…

“Aslında söz konusu Deadpool olunca, ilk başta “FO”X-Men serisinin bir solo ürünü olarak ortaya çıktığının farkındayım. Ama Deadpool filminin “FO”X-Men evreninden MCU’ya transfer etmesi hakkında Marvel’ı biraz haksız buluyorum. Niye mi? Çünkü ilk iki film “FO”X-Men filmlerinin hikâyelerine dayalı olarak hazırlandı. Benim beklentim pahalıya girse de şunları yazmak istiyorum. MCU’nun Deadpool’u transfer edilmiş bir devam filmi olarak değil de, yine Ryan Reynolds başrolüne sahip bir yeniden başlatmalı (yani Reboot) seri olarak bekleyebilirdim. Ama bu sefer MCU filmlerine uyumlu olacak ve tabii ki R-Rated işaretine sahip olması şartı ile… Ama beklentimin boşa çıktığını itiraf edebilirim.”