Dave Bautista, DRAX Karakterinin Geleceği Hakkında Ümitli

Tüm evren Avengers: Endgame’de Thanos’a karşı savaşıyordu ve Dave Bautista, Drax’un Thanos’u öldüremediği için tatmin olmayacağını açıkladı. Yok Edici Drax, Galaksinin Koruyucuları arasında, ailesinin ölümünden sorumlu olan Ronan’dan intikam almak isteyen biri olarak tanıtılmıştı. Fakat filmin sonunda Drax’ın asıl hedefinin Thanos olduğu ortaya çıkmıştı.

Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nın sonunda Drax, Thanos’la savaştı (ve aslında onunla bire bir savaşacaktı), ancak Infinity Gauntlet tarafından evrendeki tüm canlıların yarısıyla birlikte toz oldu. Thanos’un bugünkü versiyonu Avengers’ın başlangıcında Thor tarafından dövüldü ve Thanos’un zaman yolculuğundaki hali, Infinity Gauntlet’i gerçeklikten silmek için kullanan Tony Stark tarafından imha edildi.

Thanos gitmiş olabilir, ancak Drax, Guardians of the Galaxy Vol 3’te geri dönecek. “Drax’ın MCU’daki geleceği ne olacak” sorusu, GQ’da Bautista’la ile yapılan röportajda gündeme geldi. Oyuncu, Drax’un Thanos’un ölümünden kişisel olarak sorumlu olmadığı gerçeğinden dolayı tatmin olmayacağı için bir sonraki filmde yeni bir düşmana ihtiyaç duyacağına inanıyor. Bautista ayrıca şu yorumlarda bulundu:

“Bilmiyorum. Bence Thanos’u kendi öldürmediği için daha az tatmin olacağını düşünüyorum. Bunu uzun zaman önce düşündüm. James [Gunn] süper bir içerik üreticisi ve aynı zamanda bir hayran olduğu için, Drax’a insanların takdir edeceği yeni bir kötü adam ve yeni bir şeyler bulacaktır. O bir dahi.”

Yok edici Drax’ın Guardians of the Galaxy filmlerindeki rolü, aslında aslen Dünya’dan gelen Drax’ın çizgi roman versiyonunun haricinde, çizgi romandaki karşılığı ile aynıdır. Drax’ın çizgi roman versiyonu aslında, Thanos’un Annihilation geçişi sırasında Thanos’un kalbini göğsünden çıkardığı için geçmişte Thanos’u öldürme hedefini başardı. Drax’ın tüm amacı, ailesinin intikamını alma misyonu etrafında dönmüştür, ancak Tony Stark’ın feda edilmesi, MCU’nun Drax’ın, Thanos’u öldürmesine izin vermesi, ileriye dönük hikayesi için çok önemliydi.

Şimdi soru, karakterin  bir sonraki Galaxy of the Guardians’ın bir sonraki filminde alacağı yer. Bautista, Drax’ın gelecekte yüzleşeceği yeni bir kötü adam olabileceğine inanıyor, ancak intikam alma dürtüsü, Thanos’un kötü adam olduğu zamankiyle aynı olmayacak.  

Guardians of the Galaxy Vol. 3  hala geliştirmenin erken aşamalarında ve 2021 yılına kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor, ancak San Diego Comic-Con 2019’daki Marvel Stüdyoları panelinde film hakkında daha fazla bilgi açıklanması mümkün.