Daniel Radcliffe, Now You See Me 2’da Büyücülük Karşıtı Olacak

Eğer,  Deadpool ya da şu an gösterimdeki Batman V Superman: Dawn of Justice gibi son çizgi roman filmlerini gördüyseniz, kimsenin yapılacağını ön göremediği devam filmi Now You See Me 2 ‘nun fragmanında da muhtemelen görmüşsünüzdür.

2013’ün soygun filmi Now You See Me’nin ekibinden pek çoğu film için geri dönüyor. Dönüşü muhtemel olanlar arasında, ilk filmde büyücüyü oynayan Jesse Eisenberg ve federal ajanı oynayan Mark Ruffalo var.  Harry Potter ‘ın yıldızı Daniel Radcliffe’in oynayacağı yeni bir karakter de tanıtılıyor. Ve yine büyücüyü oynayacak.

Fragmanda görüldüğü üzere aslında büyücü olmayı da pek beceremiyor. Karakterin ana özelliği buymuş gibi durmuyor ama başlangıç noktası bu şekilde verilmiş.

EW’ye konuşan yönetmen Jon M. Chu, karakterle ilgili bazı açıklamalarda bulundu:

“Walter  kesinlikle bir büyücülük karşıtı (antimage) ama belki aşk büyüsü yapabilir tabii becerebilirse çünkü bu konuda çok kötü. Bunda başarılı olamadığı için bilime yöneliyor. Bilim onun için gerçek büyü. Temel olarak bir yolculuk sırasında Horsemen’leri ele geçiriyor. Artık kendi Horsemen’lerine sahip ve onlar, onun büyülü oyunundan kaçmak zorundalar.”

FBI’ı atlattıktan ve kafa karıştırıcı gözlükleriyle halkın ilgisini çektikten bir yıl sonra Four Horsemen, Now You See Me 2’da hayatlarının en tehlikeli soygunuyla yüzleşecekler.

Film 31 Mayıs’ta gösterime girecek.