CAPTAIN MARVEL 2’nin Yönetmeni Belli Oldu Mu?

Ocak ayında Marvel’in resmen Kaptan Marvel’in devamını getirmek üzere hazırlandığını öğrendik. Yeni bir söylenti, stüdyonun devam filmini yönetmek için yeni bir isim düşündüğünü gösteriyor.

İlk film dünya çapında 1.1 milyar dolar hasılat yaptıktan sonra Marvel Stüdyoları için Captain Marvel’ı devam ettirmek sadece bir zaman meselesiydi. Senenin başında kahramanın maceralarının devam edeceğini ve bu yönde çalışmalar olduğunu öğrendik.

Bununla birlikte, hali hazırda bulunan yönetmenler Anna Boden ve Ryan Fleck’in devam filminin başına geçmesi beklenmediği ve Marvel Studios’un işi  devralacak bir kadın yönetmen aradığı ortaya çıktı.

Şimdi, yeni bir söylenti Michelle MacLaren‘in Marvel’in radarında olabileceğini gösteriyor.

Michelle MacLaren

Daniel Richtman’a göre, MacLaren sadece üstünde tartışılan bir isim. Ancak işi gözüne kestiren herkes potansiyel bir New Avengers filmini yönetmeye devam edebilir.

MacLaren aslında “yaratıcı farklılıklar” sebebiyle ayrılmadan önce Warner Bros’un Wonder Woman’ınını yönetecekti. Ayrıldığı zamandan beri onu çizgi roman tabanlı bir projeye ikna etmek için çeşitli stüdyolardan sürekli ilgi gördü.

Şimdilik bunu sadece küçük bir ihtimal olarak kabul edin. Ancak şüphesiz ki MacLaren kalibresindeki bir yönetmenin Marvel Studios’un herhangi bir projesindeki listede üst sıralarda olacağına inanmakta bir sorun yok.