Blade Runner’ın Devam Filmi Geliyor: BLADE RUNNER 2

Ünlü bilim kurgu yazarı Philip K. Dick‘in Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi adlı kitabından 1982 yılında beyaz perdeye uyarlanmış olan bilim kurgu kültleri arasında yer alan Blade Runner‘ın devam filmi geliyor.

Zamanında çokça ses getiren, günümüzde bile izlediğinde sırıtmayacak bir konuya, mekanlara ve kostümlere sahip olan Blade Runner‘ı Post Apokaliptik Bilim Kurgu, Kara film ve Cyberpunk akım örneği bir film olarak tanımlayabiliriz.

blade

Ayrıca kitabın yazarı olan Philip Kindred Dick, filmin gösterimine kısa bir süre kala intihar etti ve sinema filmi Dick’e adandı.

Blade Runner

Filme değinecek olursak; Harrison Ford‘u yine Deckard rolünde izleyeceğiz. Yardımcı aktör olarak da Ryan Gosling kendisine eşlik edecek. İlk filmde olduğu gibi Ridley Scott’ın yönetmen koltuğunda oturacağı söyleniyordu ancak son yapılan açıklama ile filmin yönetmenliğini Sicario filmiyle adından söz ettiren Denis Villeneuve’ün üstlenecek.

Blade Runner2’nin ilk filmden yaklaşık 20 yıl sonrasında geçeceği de açıklandı. Senaryosunu ise Ridlet Scoott, Hampton Fancher ve Michael Green yazdı. Filmin adı henüz belli değil.

Blade Runner‘ın çekimlerine 2016 Temmuz’da başlanacak, gösterim tarihi ise henüz belli değil.

Fanzade.com editörü