BLACK WIDOW 18+ Olabilir Mi? İşte Yanıtı

Uzun zamandır beklenen Black Widow filmi hakkında detaylar henüz bilinmese de ortalıkta dolanan söylentiler öyle gösteriyor ki Black Widow +18 yaş sınırlandırmasına tâbi tutulacak bir film olabilir.

Twitter’da yapılan paylaşımlarda Black Widow’un Marvel tarihinde bir ilki gerçekleştirip +18 olabileceği belirtiliyor. Marvel tarafından yapılan açıklama ise bunun sadece bir ihtimal olduğunu gösteriyor.

Bu şekilde r-rated olarak gösterime giren Deadpool’dan sonra sinemalarda 18+ süper kahraman filmlerinin önü açıldı. Logan ve Deadpool’dan sonra  Hellboy da bu sınırlama ile çıkacak. Marvel’ın da bu +18 akımına dahil olup olmayacağı merak ediliyor.

That Hashtag Show’daki Charles Murphy Marvel Stüdyolarının Black Widow’u +18  yapıp yapmamalarını tartıştıklarını öğrendi ve bunu Twitter hesabında paylaştı. Şu anda kesin olarak +18 olacak mı yoksa olmayacak mı bilmenin mümkün olmadığı ekledi. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi +18 bir Marvel filmi mümkün bir olasılık.

Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige ve Disney CEO’su Bob Iger geçmişte +18 Marvel filminin düşünebileceğini söylemişti ancak bunun üzerine çalıştıklarını söylememişlerdi.

Filmin hali hazırda geliştirilme aşamasında olduğunu düşünecek olursak en azından bir süre filmin +18 olup olmayacağını öğrenemeyeceğiz. Marvel filmleri hep “13 yaş altı ebeveyn kontrolünde izleyebilir” olarak derecelendirilmişti. Bu onlar için de çok farklı olacak. Black Widow’un +18 olmasına gerek yok ancak bu elbette ki yönetmen Cate Shortland’ın hikayeyi nasıl bir açıdan anlatmak istediğine bağlı.