Yönetmene Göre BLACK PANTHER Filmi En Kişisel Kahraman Filmi

Creed’in yönetmeni Ryan Coogler, Marvel’in yaklaşan Black Panther filmi için de yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin öne çıkan yanı ise yönetmenin dediğine göre, filmin olabildiğince kişisel olmasıymış.

Marvel, birbirleriyle ilişkili karakterler ve geçişler için bir dünya yaratmakta oldukça başarılı. Yönetmen de bu başarıyı devam ettirmek istiyor ancak filmi kendisinin yönettiğini de hissetmek istiyor.

black panther
Acaba Black Panther filmi çizgi romana yakın olacak mı?

Yönetmen, Black Panther ile ve Marvel’in hikayesini nasıl ele aldığıyla ilgili takıntılı durumda. Coogler’ın  Black Panther’i oldukça özgün olacak ama aynı zamanda hikayeyle de uyumlu olacak. Konuyla ilgili Fast Company’ye konuşan Coogler şunları söyledi:

“Kulağa delice gelse de, bu benim şimdiye kadarki en kişisel filmim olacak. Durum tamamen bu. Ben bir çizgi roman fanı olarak büyüdüm ve çizgi romanlarda genellikle aynı şeyler olur.  Wolverine kitaplarınız vardır ve onlar  X-Men kitaplarından daha acımasız ve daha karanlıktır ama X-Men’in sayfalarını çevirmeye başladığınızda hala birbirleriyle uyumlu  olduklarını görürsünüz. Bu filmler için yeni bir şey ama hikayeler için yeni değil.”

panther1

Chadwick Boseman, T’Challa yani Black Panther olarak, Captain America: Civil War’da seyirci karşısına ilk kez çıktı. Son haberlere göre Lupita Nyong’o ve Michael B. Jordan da filmde rol alacaklar.

Black Panther’in çizgi romanlardaki geçmişini öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Daha çok haber için sitemizi takip etmeyi unutmayın.