Batman V Superman: Doomsday’in Yeni Orijini Açıklandı

DC Comic fanları, Batman, Superman, ve Wonder Woman’ın birlikte bir düşmana karşı mücadele edecekleri Batman V Superman: Dawn of Justice filminin uzun fragmanını tartışadursun sonunda düşmanın kimliği belli oldu. Ortak düşmanın adı Doomsday ve olması gerektiği gibi başka bir dünyadan kocaman bir canavar.

İzleyenlerin kaçırmış olabileceği ipuçlarını incelemek için fragmanı detaylı bir şekilde inceledik ve Kriptonlu iri kıyımın bu versiyonunun nasıl bir şey olacağı hakkında yeterince delil bulduk. Aynı zamanda Çelik Adam’ın da hikayenin merkezinde olacağı aşikar.

Doomsday

Her şeyden önce neredeyse kesin olarak söyleyebiliriz ki Dawn of Justice‘ın iri kıyım düşmanı aslında Doomsday değil. İsmini ilk duyduklarında çizgi roman fanlarının aklına gelen ilk şey; Kriptonlu çılgın bilim adamının gezegenin çok eski çağlarında yaptığı, kısa, garip ölümsüz bir dev yaratık oluyor. Orjinalinde Ultimate olarak bilinen yaratık yaşamı yok etmek için dünyaya gelirken, mükemmel klonu yakalamak amacıyla defalarca öldürüldü.

Booster Gold, çizgi romanın “Death of Superman” hikayesinde “Doomsday is coming” (Kıyamet yaklaşıyor) diyerek yaratığa ismini vermiştir. Karakter çizgi romanda ilk göründüğünden beri klon versiyonlarına bile ismini verse de karakterin burada orijinalinden oldukça değişik versiyonunu görüyoruz.

Orijinal hikaye fragmanda da benzer şekilde görülüyor: Aslında Lex Luthor yaratığa Doomsday adını takıyor ki gerçekte o çıkıntılı kemikleri olan acımasız bir canavar( Kripton kökenli). Karakter, çizgi roman kaynağına ne kadar sadık olursa olsun bu defa Superman’i öldürmeyeceğe benziyor.