Rotten Tomatoes’un “AVENGERS: INFINITY WAR” Skoru Karşımızda

Avengers: Infinity War’a sayılı günler kaldı. Biz bu günleri beklerken birçok kişi filmin ön gösterimine gitme şansı yakalıyor. Bu kişilerin filmi spoilersız değerlendirmeleri üzerine skorlar toplanmakta. Karşımıza 80 inceleme ile %86’lık oy alan bir film çıkıyor. Tabi ki taze sertifikalı.

Rotten Tomatoes

Rotten Tomatoes yani Çürük Domatesler isimli bu siteyi bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bir önceki paragrafta bahsettiğim gibi film hakkındaki değerlendirmeleri toplayıp, paylaşan bir site. Bir güzel yanı ise herkesin incelemesi alınmıyor. Genel olarak eleştirmenlerin ve daha çok bu sektörde söz sahibi kişilerin skorları toplanıyor.

Lafı uzatmadan puanı değerlendirelim. %86’lık bir oy ile taze sertifikalı bir film iyi midir? Dürüst olmak gerekirse bu skor en son çıkan Marvel filmlerine nazaran biraz düşük. Black Panther şuanda %95’lik bir skorla tahtta otururken ikinci sırada %94’lük skoruyla Iron-Man 1 ve ardından %92’lik skorlarıyla Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Avengers 1 geliyor. Gördüğünüz gibi puan farkı pek yok. Bu skorun sebebi ise oy veren bazı kişilerin yazısında gördüğümüz üzere “Çok fazla” lafları. Düşük puan verenlerin çoğu çok fazla aksiyon sahnesi ve karakter olduğunu dile getiriyorlar. Bu kriter birçok kişiyi mutlu etse de bazı insanları rahatsız etmiş anlaşılan. Bu durum biraz da olsa sizi tedirgin etti mi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Avengers: Infinity War 27 Nisan’da sinemalarda!

Oyun ve sinema üzerine içeriklerle sizlerleyim.