Yeni Bir ENDGAME Teorisinde KAPTAN AMERİKA İçin Mutlu Son Var

Önümüzdeki Nisan ayında Avengers: Endgame sinemalara çıktığında neyle karşılacağımızı hala bilmiyoruz. Ancak Marvel hayranlarının aklına işlemiş bir tahmin var.  Bu tahmin de Kaptan Amerika’yı bu film ile son defa görecek olmamız. Büyük bir ayrılış bekliyorduk ve Chris Evans artık kalkanını rafa kaldırdığını söylemişti. Yani Steve Rogers’ın ölümüne kendimizi hazırlamamız gerekiyormuş gibi gözüküyor.

İçgüdülerimiz Kaptan Amerika ’nın tüm ihtişamıyla ortaya çıkacağını ve belki de evren için kendisini feda edeceğini söylüyor. Yine de bunun yerine ya Steve’in hikayesi Captain America: The First Avenger’a bağlanıp mutlu son ile biterse?

Bu alternatif fikir bir süredir ortalıkta dolanıyordu ama Reddit kullanıcısı InGenNateKelly yeni bir gönderiyle bu teoriyi bir güzel derledi;

“ Esasında, bence eğer Endgame’de zamanda yolculuk olursa, Avengers bunu kullanır ve günü kurtarır. Chris Evans’ın Kaptan Amerika olarak son kez görüneceğini biliyoruz, yani onun için yazılmış kesin bir kader olacak. Genellikle de bu ölüm oluyor ancak tabi ki de böyle olmak zorunda değil.”


“ Benim teorim zamanda yolculuktan geçiyor, Steve 1945 yılına gidiyor ve Peggy Carter ile buluşuyor. Ve onun yanında kalıyor. Kalkanını rafa kaldırıyor ve kendini feda etmeden önceki hayatını yaşamaya başlıyor. Kendinden bu kadar çok ödün veren birisi için bu en uygun son. Kafa karıştırıcı imaları göz ardı edecek olursak bu çok havalı olurdu.  Bu sayede eğer isterlerse gelecek filmlerde de gözükebilirdi.”

Siz bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz? Endgame’de Kaptan Amerika’nın durumumu üzerine kendi teorileriniz var mı? Yorumda bulunun.