AMERICAN GODS Dizisinde Wednesday Rolü İçin Ünlü İsim

Neil Gaiman‘ın en bilinen ve sevilen romanlarından biri olan, Hugo ve Nebula ödüllü Amerikan Tanrıları diziye uyarlanma yolunda ilerliyor.

Dizi cephesinden daha önce Starz kanalında yayınlanacağı ve Gölge‘yi kimin canlandıracağının açıklandığı haberler gelmişti. Şimdi de kitabın as karakteri olan Wednesday (Çarşamba) karakterini oynayacak isim açıklandı. Güçlü ve karizmatik olan, Tanrıların Babası olarak adlandırılan Odin‘in inkarne hali olan bu karakteri calandıracak kişi Ian McShane olacak. Kendisini Karayip Korsanları’nda Karasakal, John Wick’te Winston, American Horror Story’de Leigh Emerson olarak izlediğimiz ve Game of Thones‘un önümüzdeki sezonunda bilinmeyen bir rolde karşımıza çıkacak olan McShane oldukça başarılı bir oyuncu.

ian-mcshane-blackbeard1

Dizi, Shadow Moon adlı eski bir suçlunun kendisini yeni ve eski tanrılar arasındaki savaşın içinde bulmasına odaklanıyor. Eski Mitolojik Tanrılar, yeni çağın Medya, Para ve Suçu kontrol eden tanrıları ile mücadele ediyor.

Amerikan Tanrıları‘nın çekimleri Nisan‘da başlayacak, David Slade ise yönetmenliğini üstlenecek. Gölge (Shadow Moon)’u canladıracak karakter ise bir süre önce Ricky Whittle olarak açıklanmıştı.

 

 

Fanzade.com editörü