Amerikan Tanrıları Çizgi Roman Uyarlaması İle Karşımızda Olacak

2017’de Neil Gaiman’a doyacağız! Amerikan Tanrıları dizisi, yeni kitap Norse Mythology derken Dark Horse Comics’ten yapılan açıklamayla öğrendik ki bir de çizgi roman uyarlaması bizlerle olacak. Söz konusu eser ise hali hazırda dizi sayesinde oldukça popüler olan Amerikan Tanrıları.

Neil Gaiman’ın Amerikan Tanrıları dizisi ile yeni kitabı Norse Mythology’sinden sonra yeni bir açıklama daha geldi. Dark Horse Comics’in yaptığı açıklamada American Gods’nın önümüzdeki yıl yani 2017’de çizgi roman olarak karşımıza çıkacağıydı.

Scott Hampton‘ın çizimlerini yaptığı, Craig Russell‘ın ise yazarlık koltuğunda bulunduğu çizgi romanın kapaklarından sorumlu kişiler ise Glenn Fabry ve Adam Brown.

amerikan-tanrilari
Glenn Fabry ve Adam Brown’dan bir çizim

Gaiman’ın Coraline ve Mezarlık Kitabı isimli  çizgi roman uyarlamalarının çizimlerini Craig Russell hazırlamıştı. Mezarlık Kitabı eseri, geçtiğimiz aylarda Türkçe olarak da kitapçılarda yerlerini aldı. Sandman’ın altıncı cildindeki Ramadan hikayesinin çizimleri de Russell tarafından hazırlanmış.

Neil Gaiman da bu konu hakkında şunları belirtmekte.

“Starz’da yayınlanacak Amerikan Tanrıları dizisi için hem dünyada hem de benim evimde muazzam bir heyecan var. Şimdiye kadar saklı tuttuğumuz bir diğer şey ise en az onun kadar heyecan verici: Amerikan Tanrıları çizgi romanı. P. Craig Russell’ın kitabı bir çizgi roman şekline sokmasını, Scott Hampton’ın sayfalar çizmesini, Glenn Fabry’nin kapaklar yaratmasını izliyorum ve büyük bir mutlulukla sırıtıyorum; çünkü Amerikan Tanrıları çizgi romanı hayret verici, aslına sadık ve harika bir uyarlama olacak.”

3 ana hikayeye bölünmüş olan çizgi roman 27 sayıdan oluşacak. Shadows (Gölgeler), My Ainsel (Kendim) ve The Moment of the Storm (Fırtına Anı). Hikayeye en başından, yani Gölge’nin hapisten çıkıp Çarşamba’yla tanışmasından başlayan American Gods: Shadows’un ilk sayısı 15 Mart 2017’de yayınlanacak.

Kaynak: Kayıp Rıhtım