Rian Johnson’dan Yeni Bir Star Wars Üçlemesi Planı

The Last Jedi‘daki işini neredeyse bitimek üzere olan Rian Johnson‘ın öğrendiğimize göre bunlar daha ilk adımları…

The Force Awakens yönetmeni J.J. Abrahams, Episode IX için geri dönerken yapımcı Rian Johnson, yepyeni bir üçleme için adını yazdırmış.

Her ne kadar konu hakkında çok fazla bilgi olmasa da, Johnson’ın üçlemesinin “klasik Skywalker serisinden” olmayacağını açıklayan Lucasfilm, “Johnson’ın üçlemesi Star Wars evreninin uzak köşelerinden hiç bahsedilmemiş karakterleri tanıtacak” diye ekledi. Eğer son yıllardaki kalıp devam ederse, 2020’de Rogue One ve Solo gibi bir solo film gelmesini bekliyoruz. Durum buysa yeni üçleme en erken 2021’de bizimle olacak ama henüz tarihe dair resmi bir açıklama gelmedi.

Peki üçlemede Skywalkerlar olmayacak da kimler olacak? Acaba bize “Knight of Old the Republic” üçlemesi mi verecekler?

 

Bilmeyenler için Knights of the Old Republic (KOTOR), Star Wars hikayesine bağlı, 90’larda Dark Horse ile başlayan çizgi roman serisiydi. Sonrasında oyunlar ile daha da çok yaygınlaşmaya başladı tabi. Hikaye A New Hope’dan yaklaşık 4000 yıl öncesinde geçiyor. O zamanlar galaksi tamamen farklı bir yerdi, Sith Ordusu Jediları yok etmek için bir savaş başlatmıştı (çok farklı). Ana karakteri Revan, The Dark Lord of the Sith, olan KOTOR, Revan’ın çırağı Darth Malak tarafından ihanete uğradıktan sonra Jedilar tarafından yaralanıp yakalanmasını anlatıyor. Zihinsel ve bedensel olarak ağır bir şekilde yaralanmış olan Revan’ı gören Jedi Konseyi bunu Revan’ın zihnini yeniden programlayıp Sith Lordunu bir Jedi Şövalyesi yapma fırsatı olarak düşünüyorlar.

Tabi hikaye bu kadar basitçe işlenmiyor ama ana fikri anlamışsınızdır. Eğer yeni üçleme KOTOR’u konu alırsa, ki bu çok uzun zamandır beklenen bir şey, Star Wars evrenine tamamen farklı bir bakış açısı kazandıracak gibi duruyor. Daha derin ve daha karmaşık bir hikaye ve daha eski zamanlarda gerçekleşmiş olaylar. Tabi Rian Johnson’ın ne yapacağını bilemiyoruz, öğrenmek için gözümüz kulağımız Lucasfilm’de beklemekten başka şansımız yok.