Patlama Yok; Kaşif DORA’yı Michael Bay Yönetmeyecekmiş.

Patlama severlere üzücü haber, Kaşif Dora’nın yönetmenliğini Michael Bay yapmıyormuş.

Geçtiğimiz günlerde Kaşif Dora‘nın filmini, Transformer’ın yönetmeni Michael Bay’in yöneteceğine dair haberler herkesi şoke etmişti. İnsanlar Kaşif Dora için bir film çıkmasından daha çok yönetmeninin Michael Bay olmasına şaşırmışlardı.

Kaşif Dora Michael Bay

Paramount’a göre Michael Bay’in ismi bu proje ile hiç anılmamıştı bile. Michael Bay’in filmle bağlantılı olduğu tek nokta yapımcı şirket, Platinium Dunes. Collider’daki habere göre Bay, hiç bir zaman filmle alakalı bir pozisyonda bulunmamış, filmin yapımcılığını Bay’in ortakları Brad Fuller ve Andrew Form üslenmiş. Senaryoyu ise Nicholas Stoller kaleme alacak.

Her ne kadar Bay’in ikonik patlamalarını Dora ile bir arada göremeyecek olmak çoğu hayranı üzse de bunun filmi izleyecek çocuklar açısından iyi olduğu kanaatindeyiz. Kaşif Dora‘nın klasik aksiyonla çok fazla alakası olmasa bile filmde, çizgi filme oranla daha fazla drama olacağından şüphemiz yok, sonuçta çizgi filmle birebir aynı formatta olsa filmi sinema salonlarında izlemek pek de eğlenceli olmazdı. Filmin konusunun ise Dora’nın gençlik yıllarında, kuzeni Diego ile büyük bir şehre taşınıp oradaki hayata ayak uydurmaları olacağı söylentileri dolaşıyor. Arakçı’nın şehir polisleriyle nasıl bir etkileşime gireceği ise merak konusu.