Love Death & Robots’un Yeni Sezonu Geliyor !

Love Death & Robots hayranlarına müjde ! Bu sabah uyanır uyanmaz hepimiz harika bir haber ile karşılaştık. Uzun zamandır beklediğimiz, benim kişisel olarak gelmeyeceğini düşündüğüm “bu da böyle bir serüvendi” diye aklımın bir köşesinde kalan ama asla da vazgeçmediğim Love Death & Robots‘ın yeni sezonu duyuruldu. Hem de harika bir fragman ile !

Birbirlerinden tamamen farklı konuları alan ve 18 bölümden oluşan, Netflix yapımı olan animasyon dizisi “Love Death & Robots’ın yeni sezonuna en sonunda kavuşuyoruz. Yepyeni fragmanı ile duyurulan 2.sezon, 14 Mayıs 2021‘de biz hayranları ile buluşacak.

https://www.youtube.com/watch?v=StlzNa-RqLQ

Tamamen eşsiz animasyonlardan oluşan, David Fincher ve Tim Miller imzalı yapım, sadece 2.sezonu ile değil, 2022’de yayınlanacağı açıklanan 3.sezonu ile de devam edecek. Hatta Yapımcı Tim Miller‘ın dediğine göre 4.sezonu çıkarmak için bile yeterli bölüm hali hazırda varmış. En azından ilk sezon sonrasında düştüğümüz boşluğa düşmeyeceğiz gibi duruyor.

İzlemeyenler için 1.sezondan notlar

-2.sezonun yayınlanmasına günler kalmışken, hala Love Death & Robots izlememiş olan varsa vaktinizi ayırıp kesinlikle izlemenizi öneririm, bölümlerin bazıları ortalamanın altında kalsa da, “Sonnie’nin Avantajı”, “Üç Robot”, “İyi Avlar” ve “Zima Mavisi” gibi bölümler kesinlikle izlenmeye değer.

-Serinin en güzel yanlarından bir tanesi de, genel izleyici kitlesinin beğenmediği bölümleri kişisel olarak beğenebiliyorsunuz, çünkü hepsi birbirinden farklı kendine has ve tamamen değişik hikaye anlatımlarına sahipler. Genellikle bölümlerin sonu bir büyük “Twist” ile bitiyor.

-Seride Spider-Man : Into the Spider-Verse animasyon ekibinin bile dahil olduğu bir bölüm (1.sezon 3.bölüm “Tanık”) mevcut, kişisel olarak favorilerimden.

-Seslendirme ya da “motion capture” olarak karşımıza Mary Elizabeth Winstead ve Topher Grace dışında neredeyse hiç önemli isimler çıkmıyor, belki de devam sezonlarında bu değişir ve yavaş yavaş ünlü isimler görebiliriz.

-Tabii ki yetişkinlere göre olduğunu söylemeden geçmeyelim, lakin bu yazımızı okuyan ebeveynler varsa çocuklarınızı bu yapımdan uzak tutmanızı tavsiye ederim 🙂

-Son olarak da kişisel olarak en sevdiğim bölüm “Yoğurt Dünya’yı Ele Geçirdiğinde” isimli 6 dakikalık bölümü, diziyi izlemeyecekseniz bile kesinlikle izlemenizi öneririm.