Kimi No Na Wa(Your Name)’ya Hollywood Uyarlaması Film Çekilecek

Paramount Pictures ve Bad Robot, Your Name (Kimi no Na wa) adlı Japon animasyonun filminin canlı aksiyon(live-action) filmine uyarlama hakkını aldı.

Şirketler, 2016’daki filmin yapımcısı ve dağıtımcısı Toho ile çalışacak.

Makoto Shinkai‘nin orijinal hikayesinden uyarlanacak film; farklı ve uzak yerlerde yaşayan bir genç erkek ve kızın bedenlerini değiş tokuş ettiklerini fark etmeleri ve yaşanacak bir felaket için ellerinden geleni yapmalarını konu alıyor.

JJ Abrams ve Lindsey Weber, Bad Robot’un yapımcıları olarak görev alırken filmin orijinal yapımcısı Genki Kawamura da onlarla birlikte görev  alacak. Bu yıl  Arrival‘a Oscar kazandıran senaryo yazarı Eric Heisserer senaryoyu uyarlayacak isim. Yani yapımcı kadro oldukça sağlam görünüyor.

355.3 milyon dolarla dünya çapındaki gişelerde en yüksek hasılat elde eden animasyon filmi 12 haftadır Japonya’da birinciliği devam ettirdi.

Orijinal yapımda emeği geçenler neler dedi?

Toho CEO’su Yoshishige Shimatani, “Hollywood’daki son derece yetenekli bir ekiple işbirliği yapmaktan ve ikonlaşan Japon filmi Your Name’in canlı aksiyon versiyonunu yaratmaktan heyecanlıyız ” dedi.

“Tıpkı filmdeki gibi bir rüya gibi hissediyor,” diyen yapımcı Kawamura. “Bay Abrams ve ekibi, ustaca yeniden kurgulamaları ile biliniyorlar.” diye ekledi.

Animelerin Hollywood uyarlamalarının da animeseverlerce bekleneni vermediği açık olsa da doğu yapımlarının batı ile buluşması da bu filmler sayesinde gerçekleşmekte.

Bakalım Your Name’in Hollywood uyarlaması son dönemde adını duyaran Ghost in the Shell’in live-action uyarlamasının üzerine çıkabilecek ve beğenilecek mi?