BLACK SAILS: “Kim Bulduysa Onundur” Mottolu Dizi

Starz kanalının sevilen dizilerinden Black Sails‘ in 3. sezonuyla 23 Ocak 2016’da ekranlara döneceğinin haberi geldikten sonra bu diziye kısaca değinmek istedim.

black2

Dizi; Robert Louis Stevenson’ın klasikleşmiş romanı “Define Adası”nın yirmi yıl öncesini konu alıyor. İngiliz donanması yıllar sonra bu sulara geri dönmeye karar verir ve korsanları buradan temizleme niyetlenir. Dizide, Kaptan Flint’in, ekibiyle birlikte New Providence Adası’ndaki entrikalar, düşmanlıklar karşısında; güç ve bol ganimet elde etmek için giriştiği mücadelelerini izliyoruz.

Black Sails 2 2015

Başrollerinde Toby Stephens, Luke Arnold, Hannah New ve Zach McGowan gibi oyuncular yer alıyor.

Dizinin yaratıcısı Jonathan E. Steinberg ve Robert Levine. Dizinin yapımcıları arasında ünlü yapımcı/yönetmen Michael Bay de var.

Jeneriğinde de; dizide eserleri izinsiz kullanıldığı için yapımcılarla mahkemelik olan heykeltraş Kris Kuksi’nin emeği var.

Önümüzdeki sezon ise; Kaptan Flint’ in, dostu ve düşmanlarıyla birlikte tüm korsanlarla, Nassau’ya sahip olma adına giriştiği mücadelesini izleyeceğiz.
Bu sezonda iki isim de diziye dahil oluyor. Bunlardan biri İngiltere’den New Providence Adası’na vali olarak atanan Woodes Rogers (Luke Roberts). Nassau’daki ticareti geri getirmek isteyen Woodes, bu planında Eleanor Guthrie’den yardım almaya çalışacak. Kendisini bir nevi korsan avcısı olarak da tanımlayabiliriz.

black

Diziye dahil olan bir diğer karakter de tarihe adını yazdıran ünlü korsanlardan Blackbeard takma isimli Edward Teach, Ray Stevenson tarafından canlandırılacak. Blackbeard; birtakım sonuca varmayan işleri halletmeye çalışacak.

Starz kanalının; diziye, henüz 3. Sezon yayına girmeden 4. Sezon onayı verdiğini de belirtelim.

Dizinin bol aksiyon ve az lakırdı arayanları tatmin etmeyeceği aşikar. Ama aksini düşünüp ben ‘’Herşeyi alıp, hiçbir şey vermeyen’’ korsanları severim diyorsanız; mutlaka kaçırmamanız gereken bir dizi Black Sails.

black7

80li yılların ünlü Heavy Metal grubundan; dizide de yer alan entrikacı korsan Calico Jack için yapılmış şarkısıyla da yazıya son vermiş olalım.

Fanzade.com editörü