Hamill’den Luke Skywalker’ın Karanlık Tarafa Yönelmiş Olma Olasılığı Söylemi

Cuma günü yayınlanan Star Wars: The Last Jedi teaser’ı filmin içeriği hakkında çok bilgi vermekten kaçınmış olsa da filmin hayranları  Luke Skywalker’ın teaser sonunda söylediği söz nedeni ile onun karanlık tarafa dönmüş olabileceğini düşünüyorlardı.

Luke, Rey’i eğitmeyi kabul edecekmiş gibi görünse de, “Jedi’ın sona ermesinin vakti geldi” sözü kesinlikle potansiyel olarak hoş olmayan bir çağrışım yarattı ve Anakin Skywalker’ın oğlu sadece korkmak yerine Jedi’ların sona ermesini istiyor olabilir.

ABC ile gerçekleştirdiği bir röportajda Mark Hamill, teaser’a verilen tepki üzerine yorum yaptı ve senaryodaki ilgili satırları okurken bizim kadar çok şaşırdığını söyledi:

“Teaser ve fragman arasında fark var. Evet fragmanda filmdeki dinamik görüntüleri ve filmdeki görüntüleri daha çok görebilirsiniz. Ama bana göre hikayenin parmak bastığı önemli nokta teaser’daki “it’s time for the Jedi to end”(Jedi’ların sona erme zamanı geldi) sözü ile yer alıyor. Ryan’ın [yönetmen] yazmış olduğu şeyin izleyici için şaşırtıcı olacağından emindim diye ayrı ben de ilk okuduğumda benim için de şok oldu ” dedi.

Kendisine Luke Skywalker’ın karanlık tarafa dönüş olup olmayacağı sorusu yöneltilince: “Mümkün, her şey mümkün” şeklinde cevap verdi.

Siz ne düşünüyorsunuz? The Last Jedi afişinde baskın kırmızı renk sadece görsellikle mi ilgili yoksa, Luke eninde sonunda Rey’in düşmanı olmak zorunda mı kalacak?