WILD THINGS: Dünyanın En Vahşi Yaratıklarıyla Tanışın

Sizi Amerikan yapımıyla germeye geldim. 🙂 Bu haftaki filmimiz yine eskilerden fakat kaliteli yapımlardan biri.
Toplamda dört tane olan bu film serisinin en güzeli ilk film olduğundan dolayı sadece bunu tanıtacağım sizlere.

Başrollerinde Matt Dillon , Kevin Bacon , Neve Campbell , Denise Richards , Theresa Russell , Robert Wagner ve Bill Murray‘in oynadığı gerilim filmidir. Yönetmeni John McNaughton olan film 1998 yapımıdır.


Filmin konusu; Blue Bay Lisesindeki bir konferansla başlayan hikayemiz sonrasında baş karakter bay Lombardo’nun ( Matt Dillon ) tekne dersinden sonra yanına gelen sarışın, zengin ve şımarık olan Kelly’nin (Denise Richards) kendisini eve bıraktırmaya çalışmasıyla devam eder. Bir öğretmen olarak böylesine güzel ve zengin bir ergenle sıkıntı yaşamak istemeyen bay Lombardo, arabasına başkalarını almak ister tabi ki. Kelly’nin tam zıttı olan Suzie (Neve Campbell ) gibi. Olaysız bir eve bırakmadan sonra hafta sonu hayır işi için yapılan araba yıkama etkinliği gelip çatar. Tam ponpon kızlara uygun bir araba yıkama ritüeli izledikten sonra Kelly arkadaşını gönderir ve bay Lombardo’nun evine girer. Islak ve tehlikeli bakışları olan Kelly, daha sonra koşarak evden uzaklaşır. Sonraki gün okula gitmediği için annesi Kelly’yle konuşur ve tecavüze uğradığını öğrenir. Olay polise taşınır ve Lombardo’nun hayatı yerle bir olur. Bir de üstüne başka bir tecavüz suçlaması daha geldiğinde ise hapse atılır. İşler mahkeme günü ve sonrasında iyice değişik bir hal alır.


MERAKLI GERÇEK

Denise ve Neve bu filmde ateş ediyor resmen. İkisi de birbirinden seksi ve tehlikeli. En sevdiğim sahne de havuz sahnesi tabi ki. Matt Dillon’ın oynadığı Sam Lombardo rolü için uyuşturucu sorununun üstesinden gelmeye çalışan Robert Downey JR. düşünülmüş fakat sorun çıkabileceğini düşünmüş avukatlar sanırım ki en son düşündükleri isim olan Matt’te karar kılmışlar. Filmde çok fazla çıplaklık olduğundan ve oyuncuların da çıplaklıkla ilgili kuralları olduğundan biraz sıkıntı çıkmış ama biraz esneme de olmuş tabi. Aslında filmde Matt ve Kevin arasında eşcinsellik barındıran sahneler olacakmış ama sadece birazcık çıplaklık olmuş. Hele Denise ve Neve’in havuzda sevişmeleri bir sürahi margarita içildikten sonra çekilmiş 😀 Görsellik ve zeka barındıran bu filmi izlerken sizler de ben kadar umduğunuzu bulursunuz umarım. Şimdiden iyi seyirler…