EUROTRIP – Avrupa Muhabbeti

eurotrip

Bu hafta sizlere kenarda köşede kalmış başka bir filmle merhaba diyorum. Eurotrip, ergenken izlediğim bir ergen filmiydi. Hormonları tavan yapan herkesin hayallerini süsleyen bir yol macerası.

2004 yapımı bu Amerikan seks komedisinin yönetmeni Jeff Schaffer, oyuncular ise Scott Mechlowicz, Jacob Pitts, Michelle Trachtenberg, Travis Wester, Jessica Boehrs, Matt Damon, Kristin Kreuk, Lucy Lawless ve Vinnie Jones.


Avrupa Usulü Cinsellik

Scott ( Scott Mechlowicz ) lise mezuniyeti sırasında sevgilisi Fiona ( Kristin Kreuk ) tarafından terk edilir. Mezuniyetinin sönük değil de eğlenceli geçmesini istediği için en iyi arkadaşı Cooper ( Jacob Pitts ) ile partiye gider. Burada çıkan grubun söylediği şarkı Scotty’nin ilişkisiyle ilgilidir. Scott bu yüzden çok içer ve sarhoş olur. Eve geldiğindeyse Almanya’daki mektup arkadaşı Mike‘tan ( Jessica Boehrs ) mail geldiğini görür. Sevgilisinden ayrıldığı için üzgün olduğunu ve onunla buluşmak istediğini söyler. Scott, onun sapık olduğunu ima eden bir mail atar. Sabah uyandığındıysa meraklı kardeşinin bilgisayarında onun maillerini okuduğunu görür. Scotty’den daha iyi Almancası olan kardeşi, alman pilici seninle buluşmak için buraya geliyor demek der ve Scott büyük bir hata yaptığını anlar. Mieke ismini Mike diye okuduğu için taş gibi bir pilici erkek sanmıştır. Mail atar fakat engellendiği için Mieke’ya ulaşamaz. O da çareyi Berlin’e gitmekte bulur. Böylece bir çok ülke ve değişik insanlarla ve olaylarla dopdolu geçecek olan bu seyahat başlamış olur.


MERAKLI GERÇEK

İngiltere, Amsterdam, Paris, Roma, Bratislava gibi değişik ülkeleri ve kültürleri gördüğümüz eğlenceli bir film. Bratislava’ya bayıldım. 5 cent ile kendi otelini açacağını söyleyen adam şahaneydi. Gece kulübü de öyle. Hele Amsterdam. Lucy, kesinlikle bu filmde tek geçeceğim karakter. Dominatrix rolü cuk diye oturmuş. Matt de punk şarkıcı rolüyle çok iyiydi. Film bittiğinde ben bile “Scotty doesn’t know” diye şarkıyı söylüyordum. 🙂 Gülmek ve eğlenmek için sadece bir buçuk saatinizi ayırmanız yeterli. Şimdiden iyi seyirler…