‘Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’dan Fragman

Kurmaca bir yazar olan Newt Scamander tarafından hazırlandığı varsayılan, aslında yazarı J.K. Rowling olan bu “ders kitabı”, Scamander‘in başından geçen olayları anlatan fantastik canavarlar ile ilgili bir filme dönüşmekte. Film, Harry Potter ile doğrudan bağlantılı olmayacak ve Potter‘ın ortaya çıkışından 70 yıl öncesinde geçecek.

fantastik2

Konusuna gelince; “Büyübilimci Newt Scamander, emektar bavuluyla birlikte New York’a gelir. Bu bavul, sihirsel araçlardan biridir ve içerisinde Newt’ın, seyahatlerinde bulduğu nadir ve türü tehlikeye girmiş sihirli yaratıklar vardır. Newt, Amerikan büyü topluluğunun Muggle’lardan (Amerika’da onlara No-Maj denilmektedir) korkarak saklanmakta olduğunu keşfeder. Fantastik Canavarlar, bu özel yeteneklere sahip İngiliz büyücünün Amerika’da başından geçen eksantrik durumların hikayesidir.

Filmin yönetmenliğini Harry Potter Serisi’ nin de yönetmeni David Yales üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Eddie Redmayne, Ezra Miller, Gemma Chan’ın yanı sıra, Colin Farrell, Ron Perlman (Hellboy) gibi popüleritesi yüksek isimler de yer alıyor.

farrell-fantastic-beasts
Filmin vizyon tarihi şimdilik 18 Kasım 2016 olarak gözüküyor.

15 Aralık’ ta yayınlanması beklenen fragmanın fragmanı:

Fanzade.com editörü