Ed Sheeran Game of Thrones 7. Sezona Geliyor!

Sadece birkaç ay içinde, HBO‘nun en çok izlenen Game of Thrones dizisi geri dönecek. Bu hafta sonu, Temmuz’da sezon 7 prömiyerinin olacağını ve bunun ardından 2018’de başlayacak altı bölümlük final sezonunun izleneceğini öğrenmiştik. TV’nin en eleştirel beğeni toplayan dramlarından biri olan Game of Thrones’un sona ermesine yalnızca 13 bölüm kaldı.

İngiliz şarkıcı-söz yazarı Ed Sheeran oyunun başında ve önümüzdeki yedinci sezonda ortaya çıkacak. Game of Thrones’un geçtiğimiz sezonlarında Snow Patrol’dan Gary Lightbody, Coldplay’den Will Champion, Sigur Rós ve Mastodon gibi çeşitli müzik sanatçıları dizide ufak roller almışlardı.

Görünüşe göre Ed Sheeran’ın yeni sezonda kameo* olması uzun zamandır planlanan bir şey. Game of Thrones’un yıldızı Maisie Williams (Arya Stark) Sheeran’ın büyük bir hayranı ve yapımcılar, “Yıllardır Ed Sheeran’ı Maisie’ye sürpriz yapmak için ekibe dahil etmek istiyorduk ve sonunda bunu başardık.” dedi.

Ed Sheeran oyunculuğa pek de yabancı değil. Sons of Anarchy’nin yaratıcısı Kurt Sutter hakkında attığı tweetlerden sonra The Bastard Executioner’da yer almıştı.

Yapımcılar Sheeran’ın ne zaman ve nerede gösterileceğine dair herhangi bir ipucu vermedi ancak, muhtemelen sahnelerin Arya ile bir alakası olacak, çünkü Benioff ve Weiss kameonun Williams için sürpriz olacağını söylemişti. Arya, geçen sezon yaptığı cinayet programına devam edecek gibi görünüyor, bu yüzden belki Sheeran öldürdüğü birini oynuyor. Arya, 8. sezon görecek kadar yaşayamaması da mümkün, bu yüzden Sheeran onun jübilesi olabilir. Çok sayıda olasılık var ve öğrenmek için yalnızca dört ayımız kaldı.

*Kameo (Cameo):  Bir oyun, film, dizi gibi gösteri sanatlarında insanlar tarafından çok bilinen birisinin kısa bir süre için rol almasına denir.