WHY WOMEN KILL | Desperate Housewives Yapımcısından…


Bu hafta sizlere yine bir dizi tanıtacağım. Şaşıracaksınız ama bu dizi çok da eski değil. Harika oyuncu kadrosuna rağmen pek de değer görmemiş bir dizi. Marc Cherry tarafından yaratıldı ve bünyesinde Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alexandra Daddario, Sam Jaeger, Sadie Calvano, Jack Davenport, Reid Scott, Allison Tolman, Lana Parilla, B.K. Cannon, Jordane Christie, Matthew Daddario, Veronica Falcon ve Nick Frost‘u barındırmakta. Bu dizimizin adı başlıkta da göreceğiniz üzere; Why Women Kill.

Sırlar Ve Cinayetler

2019 yılında yayın hayatına başlayan kara komedi türünde olan dizinin şimdilik 2 sezonu ve 20 bölümü var. Ahhhh pandemi. Şu dizilerin aksamasının tek nedeni. Yoksa 3 yılda 3 sezon çekerlerdi bence. Dizinin konusuna gelecek olursak o biraz ilginç. 1. sezon ve 2. sezon farklı konulara sahipken, ilk sezon kendi içinde de farklı zaman dilimlerine sahip. Kafa karıştırmadan size güzel bir özet geçeyim hemencecik.


Why Women Kill 1. Sezon


Üç farklı zaman diliminde fakat aynı malikanede geçen aşk, evlilik, sadakat ve cinayetler üzerine kurulu bir sezon. Karakterleri size tek tek tanıtamıyorum çünkü başrolde birden fazla karakter var ve diğer sezonda ise bambaşka karakterler var ama 1.sezon karakterleri kısaca böyle 🙂

Beth Ann Stanton, 1963’te kocası Rob’un sadakatsizliğini öğrenene kadar bir ev hanımı olarak halinden memnun yaşamaktadır; sosyetik Simone Grove, üçüncü kocası Karl’ın eşcinselliğini keşfeder ve 1984’te genç bir adamla kendi ilişkisine başlar; ve 2019’da biseksüel avukat Taylor Harding açık evlilik yaptığı kocası Eli ile aynı kadına, Jade’e ilgi duyduklarını keşfederler.

Taylor ve Eli (2019)- Beth Ann ve Rob (1963)- Simone ve Karl (1984)

Why Women Kill 2. Sezon

Bu sezonda 1946 yılında geçiyor. Bu sezondaki hikaye diğerinden biraz daha farklı çünkü sosyal mesajları var. Güzelliğin anlamını sorgulatan, sosyal sınıfın gözle gürünür farklılıklarından, farklı olan şeylere insanların nasıl yargılayıcı davrandıklarından bahsediyor. Bu seferki hikayelerde bolca sır var bu arada. İlk sezonda her şey bizim gözümüzün önünde olurken bu sezonda olayları bizden de gizliyorlar ve tahmin yoluyla şu şöyle olabilir diyoruz.

Rita – Scooter – Dee – Catherine – Bertram – Alma – Vern

MERAKLI GERÇEK

Lucy kadar taş bir kadını ve konusunu görünce izlemeye başladığım bu dizi seksi İngiliz Jack sayesinde ve diğer seksi kadın Alexandra sayesinde beni kendisine bağladı. Cinayetler mi? Onlar ekstra tatlıydı. Dönem kıyafetleri ve müzikleri de cabası ayrıca. Bir de farklı zaman dilimlerindeki insanların tutumları, tavırları arasındaki farkla da kendisini izlettiriyor dizi. Yer yer gülüp, yer yer yuh bu nasıl oldu demeye hazır olun. Bölümlerin su gibi akıp gittiği ve 2 sezonu bir çırpıda bitireceğiniz ve “eeee… hani 3. sezon” diyeceğiniz bir dizi olacak. Bu arada 3. sezon anlaşması da sağlanmış geçtiğimiz yıl. Umarım yeni sezon yakın zamanda gelir. Ben de merakla bekliyorum çünkü. Şimdiden iyi seyirler…