THE IT CROWD 3. SEZON – İnsanlarla İletişim Kurmak Mı Daha Zor Yoksa Bilgisayarlarla mı?

Merhaba sadece oyunlarından değil, aynı zamanda bilgisayarın içinden de anlayan okurlarımız. Bu haftaki konuğumuz, daha önceki sezonlarından da bahsettiğim, İngiliz yapımı olan The It Crowd dizisinin 3. sezonu. Bakalım bu sezonda neler olmakta?

Cehennemden Gelenlerle Sezon Başlıyor

Kalitesinde olduğu gibi, bir sezondaki dizi sayısını da istikrarlı şekilde koruyan dizinin, bu sezonda da 6 Bölümü var ve yaklaşık her bölüm 22 dakika. Genel olarak artık tanıdığımız ve sevdiğimiz üçlü olan Moss, Roy ve Jen’i görsek de, dizinin eski sezonlarına göre biraz daha açık mekanlarda geçen bölümleri olduğunu söyleyebilirim. Üçlümüzün de insan ilişkileri en güçlü yönleri olmadığı için, yine güldürü unsuru gayet yerinde, gayet tatmin edici buldum. Daha çok figürana yer verilmesi ve farklı ortamlarda geçmesi kesinlikle diziye olumlu bir katkı olmuş.

Dizinin 3. sezonunda yine bazı kalıplaştırmalara göndermeler, kanunsuz işler (ve bu işlere çok alakasız bir şekilde karışan kahramanlarımız) hatta çok çok ucundan ve seyirciyi şaşırtan bir cinsellik kısmını bile geliyoruz. Cinsellik de sayılmaz ama…biraz merak edin neler olduğunu:)

3. Sezon Oldu Halen Sorun Yok Mu?

Açıkçası ortada bir sorun yok; dizinin ilk sezonlarında birçok bölümde sınırlı kişi ve ortama alışmışken, bu sezonda daha fazla insan ve yer görerek seyircinin ilgisi diri tutulmuş. Aynı zamanda kahramanlarımızı etkileyen talihsizlikler yine düşünülerek ve özenle yazılmış. Oyuncuların da rollerinden sıkılma gibi bir durumları olduğunu hiç düşünmüyorum, hatta eminim ki işlerini yaparken çok eğleniyorlardır. Imdb’nin de 7 üstünde puan verdiği dizi, bence, irtifa kaybetmeden yoluna devam ediyor.

Peki Bu Sezonda Neler Var?

Spoiler olmadan yazmak zor ancak hevesinizi kaçırmadan biraz bahsedeyim; bu sezonda tanıdığımız karakterlerden birisinin aşk hayatının derinlerine inecek ve belki de tüm sezonun benim için favori olan bölümünde internetin kaynağını öğreneceğiz. Umarsızca yalan söylemenin kötü bir alışkanlık olduğu fark edecek ve sosyal medya kullanımlarımızı gözden geçirmeyi düşüneceğiz. Ama en önemlisi bunların hepsini kaliteli komedi ile yapacağız. Ve dizi, kesinlikle şanına yakışır bir sezon finali yapacak, yeni sezona ulaşmak için “takvimlerimizi” kontrol ediyor olacağız.

Bilgisayarımza Bir Kez Daha Virus Bulaşmışken

It Crowd 3. Sezon yine herhangi bir kuşku olmadan “acaba bozdular mı?” sorusuna hiç korkmadan “hayır” cevabını verebilen bir yapım. Çok hassas olmayan ve İngiliz komedilerinden hoşlanan herkesi diziye davet ederim, eğer denk geldiyse 2. ya da 3. sezonu da izleyebilirsiniz, aralarında devamlılık gerektiren bir bağ yok. Ama ilk sezon ilk bölümden başlamanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü bir kere başladığınızda severseniz, “daha çok bölüm olsa da izlesek” diyeceksiniz.

Haftaya farklı bir konuyla (ve muhtemelen daha uzun bir yazı ile) görüşünceye dek, bilgisayarınızın son hız ve sorunsuz çalışmasını dilerim.