LEGION 2. Sezon 3. Bölüm İncelemesi / LABİRENT

Bugün Legion’ın 2. sezon 3.bölüm incelemesini yapacağız. Dilerseniz hemen başlayalım!

LEGION 2. Sezon 3. Bölüm – Tapınak

Keşişler

Geçen hafta tahmin ettiğim gibi bölüme Amahl Farouk ve keşişler ile başlıyoruz. Bu sahneler gayet güzel ve yerinde sahnelerdi. Shadow King’in bedeni tapınağa getirildikten sonra -hem ilk sahnelerde hem de sona kalan keşişin David’e gösterdiği sahnelerde- keşişlerdeki büyük değişiklikleri görebiliyoruz. Birçok keşiş delirmeye başlarken intihar edenleri bile olup flashbackler bu kadarla kalıyor.

LEGION 2. Sezon 3. Bölüm – David, Lenny

Shadow King ve Lenny

Bu bölümde de Shadow King ile ilgili bir çok yeni bilgi öğreniyoruz. Söylemlerine göre kendisi eskiden bir kralmış. Sevilen bir kral mı o kadarını bilemiyoruz. David’in babasının (Charles Xavier) gelip düzeni bozmaya çalıştığını anlatıyor, başarılı olduğunu da biz anlayabiliyoruz. Bu sahnelerden hemen önce ise Lenny’nin bu sefer de David’e yalvardığını görüyoruz. Ciddi anlamda psikolojik ve duygusal olarak burada biraz kötü hissettim. Birçok kez intihar etmeye çalışıyor fakat hiçbirinde başarılı olamıyor, nedeni herkesin tahmin edebileceği üzere Shadow King.

LEGION 2. Sezon 3. Bölüm – David, Ptonomy, Cary

Labirent

Belki de bölümün en can alıcı noktalarından birisi insanların öz arzusuyla oluşmuş, zamansal olarak ne gelecekte ne geçmişte geçen labirentlerdi. Virüsü Shadow King’in değil de keşişin yaydığını öğreniyoruz. İlk önce Ptonomy’nin labirentine giriyoruz. Burada Cary siyahımsı bir şeye basıyor. Hatırlayacağınız üzere ilk sahnelerde Ptonomy’nin kulağına bir şey giriyordu. Bunun labirent ile bir alakası var mı yok mu bilemiyorum. İlerki bölümlerde anlayacağız sanırım. Adamımız bahçıvanlık yapıyor ve hiçbir şeyi hatırlamıyor. Cary ve David’in bu olayı çözmesi çok uzun sürmüyor ve Melanie’nin labirentine giriş yapıyoruz. Burası çok daha farklı bir yer. Sanki bir oyundaymışsınız hissi veriyor. Bütün bu olayların ardından Melanie ve Ptonomy, Fukuyama’yı; David ve Cary, Syd’i bulmaya gidiyor. Bu sırada keşiş David’i yakalayarak geçmişi gösteriyor. Cary ise Kerry’nin zihnine giriyor.

LEGION 2. Sezon 3. Bölüm – Son Keşiş

Çoktan Oldu Bile

Legion 2. sezon 3. bölüm son sahnelerinde ise keşişin David’e yanlış yolda olduğunu söylediğini görüyoruz. Bu sahnelerde Fukuyama’nın alt edildiğini de gördük. Terasa ışınlanan keşiş ve David’in arasında kısa fakat önemli bir konuşma geçiyor. Bu konuşmada David bedenin yerini öğrenmeye çalışırken keşiş zihnini okuduğu için Shadow King ile çalıştığını bildiğinden tapınağın yerini söylemiyor. Kötü bir şey olmayacağını söyleyen David’e ” Çoktan oldu bile ” cevabını vererek keşiş intihar ediyor. Bunun anlamı ne demek bilmiyoruz. David zaman döngüsünü kırmaya çalışarak yanlış yolda mı yoksa keşiş gelecekte yaşanacakları tahmin edemiyor mu? Yoksa hepsi Shadow King’in oyunu mu? Bunların cevabını sanırım ilerki bölümlerde öğreneceğiz. Son sahnede ise Syd’in labirentine girerken görüyoruz David’i.

Evet! Bana kalırsa aksiyonu düşük fakat temposunu hiç bozmayan bir bölüm izledik. Akıllarda soru işaretleri bırakmaları güzel detaylar. Siz ne düşünüyorsunuz bu bölüm hakkında? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Legion 2.Sezon 2.Bölüm İncelemesi

Oyun ve sinema üzerine içeriklerle sizlerleyim.