“WESTWORLD” – HBO’NUN G.O.T’dan Sonraki Amiral Gemisine Bakalım

Başyapıtlar yavaş yavaş biterken, gözlerimiz haliyle yeni diziler aramaya başladı. Birçok güzel dizi de keşfettik ama bunlar acaba bir “Game of Thrones” bir “Breaking Bad” olur mu? Onların yerini tutar mı? Diye kendimize sorduğumuzda henüz cevap alamadık. Siz de benimle aynı düşünceleri paylaşıyorsanız size güzel bir haberim olabilir. Belki o kadar popüler olur belki olmaz ama başyapıt olmaya aday bir diziden bahsedeceğim: Westworld

1Dizi, 1973 yapımı Michael Crichton’un yazdığı ve yönettiği aynı adlı filmden uyarlama olarak başladı. Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy’un projesini hazırladıkları ve HBO kanalında yayınlanan Westworld, J. J. Abrams ve Bryan Burk gibi isimlerin ortak çalışması olmasıyla daha ilk bölüm yayınlanmadan büyük bir kesimi merakta bıraktı. Üstelik oyuncu kadrosunda da Hannibal Lecter karakteriyle aklımıza kazınan akademi ödüllü Anthony Hopkins ve yine usta oyuncu Ed Harris gibi önemli isimlerin olması Game of Thrones’un bitmesine yakın HBO’nun yine uzun bir süre lider kalmak için elinden geleni yaptığını kanıtlıyor.

Westworld’ün Konusu: Uzak bir gelecekte, zengin kesimin eğlencesi için bir park tasarlanır. Bu park, tıpatıp insan gibi olan kusursuz robotların vahşi batı temalı bir simülasyonda yaşamalarını ve gelen ziyaretçilerinde onların yaşamına katılabilmelerini sağlar. Daha sonra bu parkta bir şeyler yolundan çıkar ve robotlar isyanın eşiğine gelir. Bu isyanın yanında parka gelen bir ziyaretçimizin robot bir kıza aşık olması da senaryonun aşksız olmayacağının sinyallerini veriyor.

Westworld Dolares

Henüz 3 bölümü yayınlanan dizi büyük bir ilgiyle izlenmeye başladı. Klasik robot-insan savaşından daha orijinal ne göreceğimiz merak konusu ama başarılı bir ekip bu denli bir gümbürtüyle bu işe başladılarsa bizi büyük sürprizler bekliyor demektir.

Westworld IMDb Puanı: 8.9 olan dizi ikinci sezonu ile de ilgi toplamaya devam etti.

Dizinin başlıca oyuncuları ve rollerine aşağıdan göz atabilirsiniz. Daha fazla bilgi için IMDB sayfasına gidebilirsiniz.

Evan Rachel Wood – Dolores Abernathy
Thandie Newton – Maeve Millay
Jeffrey Wright – Bernard Lowe
James Marsden –  Teddy Flood
Ed Harris – Man in Black
Anthony Hopkins – Dr. Robert Ford
Angela Sarafyan – Clementine Pennyfeather
Tessa Thompson – Charlotte Hale
Luke Hemsworth – Ashley Stubbs
Simon Quarterman – Lee Sizemore

Oyun dünyasından son gelişmeleri yazıyorum