Güç Bu Serinin Yanında: VADER SHARDS OF THE PAST

Star Wars hayranları arasındaki kadim “ilk üçleme mi yoksa son üçleme mi daha iyi” tartışması internet alemini her daim meşgul etti. Film haklarının Disney tarafından alınması ile tartışmaya “Disney üçlüsü mü daha iyi” savı da eklenerek ortalık daha da kızıştırmıştır. Herkesin karşı tarafı Star Wars haini ilan ettiği ve güç ile bir olana kadar kendi tarafını savunduğu bu  tartışma içerisindeki ortak savunma “Sevmediyseniz siz yapın” idi.

     Nihayet güce denge getirecek bir ışık ufukta görüldü. Youtube’da “Star Wars Theory” isimli kanal etrafında toplanan kitle gerçekten de hayranı oldukları seriyi kendileri çekmeye başladı. Yönetmenliğini Danny Ramirez’in yaptığı bu hayran yapımı internet serisini diğerlerinden ayıran şey ise topluluğun Lucasfilm ile iletişime geçerek onayını alması. Lucasfilm’in topluluktan para toplanmamasını şart koyduğu serinin ilk bölümü adı geçen kanal sahibinin 150 bin dolarlık şahsi harcaması ile çekildi.

 

Tüm serinin yaklaşık 800 bin dolar gibi bir parayla çekileceğini söyleyen kanal sahibi tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirterek hayranlara şu sözü veriyor:

“…yapabileceğimin en iyisini bulabildiğim en iyi yeteneklerle yapacağım”

Her ne kadar Lucasfilm ile anlaşmış olsalar da hala Disney’in koyduğu engellerle boğuşmak zorunda. Film için olmasa da kanal için her türlü desteği Patreon sayfalarından kabul etmekteler. Umarız güç bu film ekibinin yanında olur.

Sinema, dizi, oyun sever