TITANS Live Action ! Sabırsızlanmamak Elde Değil

Gün geçmiyor ki Titans Live Action televizyon serisi için heyecanlanmayalım. Bir devlet sırrı gibi çekimleri gizleniyor ve bizlerle çok az şey paylaşılıyor. Hadi elimizdekileri birer yap-boz parçası gibi kendimiz birleştirip, hayal dünyamızın sınırlarını zorlayalım.

Öncelikle nedir bu Titans ?

IMDB‘ye göre Nightwing (Batman‘in ilk Robin‘i) liderliğindeki genç süper kahramanların kötülüklere ve tehlikelere karşı savaşmak üzere toplanmış bir ekip. Yine IMDB verilerine göre ilk sezonu 13 bölümden oluşacaktır ve henüz yayın tarihi açıklanmamıştır.

Ben duruma şu şekilde yaklaşıyorum; Beyaz perdede veya animasyon dışında görmeye alışık olmadığımız DC Comics‘in genç nesli temsil eden kahramanlarını sonunda görebilecek olma şansımız bu yapım. Teen Titans veya Young Justice ekibi olarak değil, bambaşka yeni bir ekip olarak düşünelim.

Titans ekibi kimlerden oluşuyor ?

 

Nightwing

Ekibin lideri Nightwing / Dick Grayson ile başlayalım. Batman‘in sağ kolu diyebileceğimiz bir karakterdir. Batman ortalardan kaybolduğu zaman, hiç istemese bile onun kostümünü giyip, Gotham şehrini kötülerden korumuştur.
Bruce Wayne‘in ilk evlatlık çocuğudur, ailesinden gelen akrobatik yeteneklere sahiptir, eğlenceli,
keyfine düşkün ve çapkın bir karakterdir.

Robin kostümü ie Brenton Thwaites

İlk yayınlanan görsellerde kedisini Robin kostümü ile göüyoruz, ama IMDB bilgilerine göre karakter Nightwing olarak geçiyor, muhtemelen kendisini Nightwing kostümü ile ilerleyen bölümlerde görebileceğiz. Nightwing karakteri benim DC Comics üzerinde en sevdiğim karakterdir ve kendisi bir çok okuyucun favori sidekick (kahraman yardımcısı) karakteridir. Karaktere genç oyuncu Brenton Thwaites hayat veriyor. Kendisini Maleficent (Prince Phillip), Gods Of Egypt (Bek), Giver (JonasPirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (Henry Turner) filmerinden hatırlayabiliriz. 


Raven

İnsan bir anne ve iblis bir babanın kızı olarak hayata gözlerini açmıştır. İblis doğasını kontrol etmesi için tanrıça Azar‘ın önderliğindeki Azarath boyutunda yetiştirilmiştir. Burada, karanlık tarafa sapmasını önlemek amacıyla, hiçbir şey hissetmesine izin verilmez. On yedi yaşına kadar bir kere bile kaşlarını çatmaz, gülümsemez, ağlamaz; sevinç, nefret, sevgi, acı, korku gibi duygulara uzaktır.
Hissedebildiği tek duygu babası Trigon‘a duyduğu öfkedir.

Raven karakterine hayat veren oyuncu Teagan Croft

Hayatının büyük bir bölümünde Teen Titans ile kötülüğe ve Trigon‘a karşı savaşsa da zaman zaman içindeki karanlığın kontrolü altına girmiştir. Saldırı, savunma, meditasyon ya da teleport amaçlı olarak kendisinin astral bir versiyonunu yaratabilir ve güçlü bir empati yeteneği vardır. Ayrıca kontrolsüz de olsa geleceği görebilir.

Dizide karaktere Teagan Croft isimli genç oyuncu hayat veriyor. Ben kendisinin daha önce oynadığı yapımları izleme fırsatı bulamadım. Eğer kimdir bu oyuncu derseniz ; Science Fiction Volume One: The Osiris Child
(Indi Sommerville) & Home and Away (Bella Loneragan) isimli yapımları izleyebilirsiniz. Kendisi daha çok genç ve yeni bir oyuncu olduğu için ben oynadığı yapımları izleme fırsatı bulamadım.Starfire / Koriand’r

Tamaran adlı bir gezegenin prensesidir. Bu gezgenin sakinleri duygularını tutkuyla yaşayan canlılardan oluşur ve biraz savaşçılığa yatkındırlar. Kori gezegeninin sevilen bir prensesiyken halkının başına Citadel adlı bir başka uzaylıların tehdidi çöker. Barış için onlara köle olarak gönderilmek zorunda kalan Kori tarif

Starfire / Koriand’r rolünde Anna Diop

edilemez işkencelerden geçer. Bu işkenceler onu daha da güçlendirmiştir ve en sonunda yolunu bulup  kaçmayı başararak dünyaya sığınır. Gücünü güneşten alan Starfire güçlü ışık patlamaları yaratabilmektedir, ayrıca gurubun fiziksel olarak en güçlüsüdür ama biraz çabuk öfkelendiği için taktik yönü eksiktir. Ayrıca öpüştüğü kişinin konuştuğu lisanı öğrenebilir ki ingilizceyi Robin‘i öperek öğrenmiştir.

Birçok anket sonucuna göre DC evreninin en seksi karakteri olduğu tescillenmiştir. Turuncu renkli derisi ile dikkat çeker. Ben dizide en çok Dick Grayson ile olan ilişkisini merak ediyorum.
Çizgi romanlarda bir dargın bir barışık olan çiftimiz umarım diziyi sulu bir aşk dizisine çevirmez! (Arrow ve The Flash gibi örnekleri varken yapmazlar umarım)

Dizide Starfire karakterine Anna Diop isimli genç oyuncu hayat veriyor. Kendisinin daha önce oynadığı diğer öne çıkan yapımlar ise şöyle; 24: Legacy (Nicole Carter), Greenleaf (Isabel), The Messengers (Rose Arvale).


Hawk & Dove

Hawk, kendisi gibi suçla savaşan Dove ile duygusal ilişkisi bulunan bir yasa dışı kanun infazcısıdır. Hawk ve Dawn Granger olarak da bilinen Dove çiftinin Hawk‘ı agresif ve saldırgan bir karakterdeyken; Dove ise stratejik, savunmacı ve barışçıl özelliklere sahiptir. Hawk ve Dove ilk olarak 1968 senesinde Hank ve Don Hall olarak tanıtılmış, ancak 1980’lerin sonunda Don öldürülüp, Dawn Granger yeni Dove olarak tanıtılmıştır.

Hawk & Dove rolünde Alan Ritchson ve  Minka Kelly

Her ikisi Lords of Order ve Lords of Chaos‘tan güç almaktadır. Hawk süper güç, hız ve dayanıklılık özellklerine sahipken; Dove ise büyülü ve taktiksel yeteneklere sahiptir.Dizi ile alakalı ikinci ve son görsel bu ikili hakkında paylaşılmıştır.  Dawn Granger, Dove karakterine Charlie’s AngelsEve French) & Almost Human (Detective Valerie Stahl) serilerinden tanıdığımız tecrübeli oyuncu Minka Kelly hayat veriyor.

Hank Hall, Hawk karakterine ise benim gençliğimde izlemeye doyamadığım Blue Mountain State dizisinin Thad Castle‘ı, kendisi Smallville dizisinde Aquaman‘i canlandıran, tecrübeli ve her rolün altından kalkabileceğini düşündüğüm Alan Ritchson canlandırıyor.


Beast Boy / Garfield Mark Logan

Benim yine favori karakterlerimden biri olan tabiri caiz ise Party Animal olarak adlandırabileceğimiz Beast Boy.
Karakterin orgin hikayesi bir çok kez değişiklik göstermiştir, Young Justice serisinde güçlerini Miss Martian‘dan kan nakli sonucu kazanırken, karakterin geçmişinde yatan origin hikaye ise; 
Beast Boy‘un ebeveynleri Mark ve Marie Logan, dünyadaki ormanları ve vahşi yaşamlarını incelemek için seyahat eden genetikçi bilim insanlarıydı. Beast Boy Brezilya, Afrika, Hindistan ve diğer bazı ülkelerde ormanları fazlasıyla gezerek vahşi hayatın içinde doğup büyüdü.

Logan çifti, özellikle, yeşil maymunların nadir bir türüyle ilgilenmeye başladı, ama sonunda onları buldukları gün, korkunç bir kaza oldu. Beast Boy maymunlardan biri tarafından ısırıldı ve Sakutia adında ciddi bir hastalığa yakalandı. Onu kurtarmak için, ebeveynleri ona şekil değiştiren yetenekleri bahşeden yeni bir serumla tedavi etmeye çalıştı. Bir yan etki olarak, cildi, kılları ve gözleri yeşile döndü.

Kişilik olarak benim favori karakterlerimden biri olan Beast Boy‘un üzerinde biraz daha detaylı bir karakter analizi yapmak istedim. İstediği zaman (hatta çoğunlukla) dilediği tüm hayvanlara dönüşebilir. Sadık bir dosttur ve bazen biraz çocuksu davranır. Ancak erkek arkadaşlarıyla takılırken nasıl rahatsa kızların yanında da öyle rahattır. Bu özelliğini hem kahramanlık yapmak hem de eğlenmek için kullanır. Bir ahtapota 

Beast Boy rolünde Ryan Potter

dönüşüp tüm uzuvları ile iyi bir davul solosu çalabilir veya basket oynamaya bir zürafa olarak gidebilir. Beast Boy ne kadar büyük ve güçlü olduğunu başkalarına kanıtlamaya çalışmaz. O işin sadece eğlencesine bakar ve yeni her macerada ekibin bir parçası olmaya daima hazırdır. Herkes Beast Boy ile takılmayı sever çünkü iyi bir dostun nasıl olması gerektiğini bilir. Beast Boy aynı zamanda istediği her canlının şekline girebildiği için her ortam için mükemmel bir “parti hayvanı”dır. 

 

Karakteri Big Hero 6 (Hiro Hamada) filminde sesini duyduğumuz ve daha sonra Big Hero Televizyon dizisinde seslendirdiği Hiro Hamada karakterine hayat veren Ryan Potter canlandıryor. İşin enteresan olan kısmı ise Ryan Potter, Dick Grayson rolü için yapıma başvuruyor, fakat Beast Boy rolünü kapabiliyor.

 

Aslında bahsedilmesi gereken başka bir çok DC karakteri mevcut. Fakat ben 13 bölümün tamamında oynayan başrolleri inceleyip sizlerle paylaştım. Dizinin 2018 yılı içerisinde ne zaman bizlerle olacağı henüz belli değil, umarım kısa süre içersinde yayın hayatına başlar, ben şahsen beklemekten sıkıldım.

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...