THE WITCHER’ın Başrol Oyuncusu Seçildi; HENRY CAVILL

Netflix’in The Witcher’ın planlanan dizi uyarlamasında Geralt rolünü Man of Steel ve Mission: Impossible – Fallout filmleriyle de tanıdığımız Henry Cavill‘in oynayacağı haberi geldi.

THE WITCHER’ın Başrol Oyuncusu Seçildi

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin fantastik roman serisi daha sonra video oyununa dönüştürülerek. Oldukça popüler bir seri haline geldi. Yapım küçük yaşta doğaüstü yetenekler geliştiren Witcher’lar olarak bilinen canavar avcılarına odaklanıyor. Ana karakter, insanların genellikle hayvanlardan daha kötü olduğunu kanıtladığı bir dünyada yerini bulmak için mücadele eden yalnız bir Witcher olan Rivialı Geralt’dır. Dizide bu rolde Henry Cavill oynayacak.

Bosslogic tarafından yapılmış ve resmi olmayan bir görsel çalışma aşağıda.

8 bölümlük ilk sezonun yazarı  Lauren Schmidt Hissrich (Daredevil, The Defenders, Umbrella Academy) ayrıca yapım yönetmeni olacak. Ayrıca yönetim ekibinde House of Cards ve Game of Thrones dizilerinden Alik Sakharov. Luke Cage ile Fear The Walking Dead dizilerinden Alex Garcia Lopez ve de Charlotte Brändström (Outlander, Counterpart)  var.

Yapımın büyük bir hayranı olan Cavill daha önce bu role ilgi gösterdiğini ifade etmişti.

The Witcher‘ın resmi yayın tarihi henüz yok, ancak 2020’ye kadar gelmeyebileceğini biliyoruz.


henry cavill ile ilgili görsel sonucu

 

Henry Cavill, Monte Kristo Kontu, Stardust gibi filmlerde boy göstermiş; 2007’den 2010′ a kadar 1.Suffolk Dükü Charles Brandon’ı bir Showtime dizisi olan The Tudors’da canlandırmıştır. 2012 yapımı Zack Synder’in yönettiği Man of Steel filminde Superman‘i oynamıştır. 2015 yapımı Guy Ritchie yönetmen koltuğunda oturduğu Thé Man From U.N.C L.E filminde Napoleon Solo karakterini canlandırdı. Batman v Superman filminde Superman rolünü oynadı.