RUSSIAN DOLL Yapımcısı Leslye Headland “Yeni STAR WARS Dizisi” İçin Çalışacak

Leslye Headland

Disney’in yayın servisi Disney Plus, içeriklerini arttırmaya devam ederken Star Wars evrenine de yeni içerikler katmaya devam ediyor. Evet yeni bir Star Wars serisi yolda. Variety sitesinin haberine göre geçtiğimiz yıl Netflix üzerinde de yayınlanan Russian Doll dizisinin ortak yaratıcılarından Leslye Headland, senarist ve showrunner olarak dizinin ekibinde yer alacak. Seri hakkında fazla detay olmasa da haberde dizinin kadın karakter merkezli olacağı söyleniyor. Ayrıca Star Wars evreninde, diğer Disney Plus projelerine göre farklı şekilde konumlandırılacağı da belirtilenler arasında.

Star Wars serisinden farklı bir zaman çizelgesinde geçeceği belirtilen bu yapımın aksiyon ve gerilim türünde olacağı belirtilmiş. Dizinin şu anda netleşen bir adı yok. Ancak detaylar çok zaman geçmeden gelecektir diye düşünüyoruz.

Jon Favreau ve Dave Filoni’nin son derece başarılı The Mandalorian dizisine (ikinci sezonu henüz tamamlanmadı ve zaten bir üçüncü sezona sahip) ve Diego Luna’nın Cassian Andor’una sahip olan sonraki Rogue One serisine katılacak. Hatta, Ewan McGregor’un Obi-Wan Kenobi olarak yeniden yer alacağı hikayeden bağımsız bir diziyi de görme ihtimalimiz yüksek. Ancak, bu kötü çocuğun durumu şimdilik biraz havada duruyor.

Yönetmen Leslye Headland, Amy Poehler ve yıldız Natasha Lyonne’la birlikte Netflix için Russian Doll’u (birkaç bölüm yönetmenlik ve showrunner olarak) birlikte yarattı. Dizi, doğum gününde ölen ama aynı günü tekrar tekrar yaşayan ve bu durumdan kurtulmaya çalışan Nadia Vulvokov (Lyonne) adlı bir oyun geliştiricisinin etrafında dönüyordu. Russian Doll, 13 Emmy adaylığının üçünü kazanıp, kısa bir süre sonra ikinci sezon için yeşil ışık elde etmişti.