Karanlık ve Işığın Buluşması “CLOAK AND DAGGER” Tanıtım Videosuyla

Dün Marvel Entertainment 7 Mayıs tarihinde bizlere olacak olan CLOAK and DAGGER serisinin 1 dakikalık bir  tanıtımını yayınladı. Karakterler ve güçleri ile ilgili çok detay maalesef ki bulunmuyor, ama azıcık bile olsa Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) ve Tandy Bowen‘ın (Olivia Holt) yani nam-ı değer CLOAK and DAGGER‘ın Darkforce ve Lightforce auralarının gözükmesi takdire şayan bir görüntü olmuş.

CLOAK karakterinin istemsizce  Darkforce kullanarak  uyurken konum değiştirdiğini ve DAGGER‘ın bir sahnede Lightforce bıçağı yarattığını görüyoruz.  Heyecanlanmamak elde değil.

CLOAK AND DAGGER

CLOAK and DAGGER kimlerdir?

Yazar Bill Mantolo ve çizer Ed Hannigan tarafından 1982 yılında  Peter Parker, the Spectacular Spider-Man serisi için yaratıldılar. Cloak, içinde yaşam gücü ve ışık barındıran her şeye karşı durdurulamaz bir açlık hisseder. Bedeni, saf negatif enerjiden oluşan Darkforce düzlemine doğrudan bağlıdır. DAGGER ise vücudunda normal bir insandan çok daha fazla yaşam kuvveti olduğunu ve bu kuvvetin sürekli yenilendiğini, eğer bu fazla yaşam gücünü boşaltmazsa da öleceğini fark eder. DAGGER’ın bu gücü saf pozitif enerjiden oluşan bir düzlem olan Lightforce düzleminden gelmektedir.

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...