GOOD OMENS Tanıtım Videosu; TENNANT ve SHEEN Bir Arada

Fantastik edebiyat dendiğinde aklımıza gelen isimlerden Terry Pratchett ve Neil Gaiman‘ın birlikte ortaya çıkardıkları bir roman olan Good Omens önümüzdeki yıl bir mini dizi olarak izleyici ile buluşacak. Amazon Prime’da yayınlanacak olan bu yapımın başındaki isim de eserin yaratıcılarından olan Neil Gaiman.

Bu dizinin kadrosundaki isimler de oldukça önemli. Başrollerde Doctor Who ve Jessica Jones dizilerinden tanıdığımız David Tennant ve Masters of Sex ile The Damned United dizilerinden bileceğimiz ünlü aktör Michael Sheen var. Ayrıca dizide başka büyük oyuncuların da olacağını ekleyelim.

Dizinin yeni fragmanı aşağıda:

https://youtu.be/2ZSXlNRRoGU

 

Amerikan Tanrıları eserinin geçen yıl ilk sezonu ile karşımıza çıkan dizi uyarlaması birçok dizi meraklısının ilgisini çekti. İkinci sezonu da merakla bekleniyor. Gaiman’ın eserlerinin TV serilerine uyarlanması, yazarın eserlerini henüz okumaya fırsat bulamamış kişilerle bu eserlerin biraz olsun buluşmasını sağlıyor diyebiliriz. Elbette hiçbir şey kitapların yerini tutmaz ve Gaiman’ın kitapları zaten dünya genelinde iyi adetlerde satıyor, dizi uyarlamaları da bizim gibi kitap okuma oranı düşük ülkelerde bu eserlerin daha çok kişiyle buluşmasına ön ayak oluyor. Bu hem olumlu, hem olumsuz yanları ile değerlendirilebilir.. Ama biz işin olumlu yönüne bakma taraftarıyız.

Merak edenler için kadrodaki isimlerin diğerlerini de belirtelim. Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), Jon Hamm (Baby Driver), Jack Whitehall (The Nutcracker and the Four Realms), Adria Arjona (Pacific Rim: Uprising), Nina Sosanya (Strike Back: Retribution), Michael McKean (Better Call Saul), Ned Dennehy (Peaky Blinders), Ariyon Bakare (Life), Mark Gatiss (Game of Thrones), Derek Jacobi (Murder on the Orient Express), Nick Offerman (Bad Times at the El Royale) ve Miranda Richardson (Stronger)

Umuyoruz Good Omens de sevilerek izlenen bir dizi olur.