DAREDEVIL 3. Sezonda Karakter Bazlı X-MEN Bağlantısı Var

Daredevil 3. sezonda Matt Murdock için gerçekten ölümcül biri var. Peki Netflix serisinin tehlikeli bir yeni karakterin tanıtımıyla büyük bir X-Men geçişi yapması mümkün mü?

Aşağısı 3. sezon hakkında sürpriz bozan/spoiler içermektedir.

Daredevil 3. sezonda (son bölüm), Benjamin Poindexter (Wilson Bethel) bir omurilik zedelenmesinden muzdariptir (bunun nasıl olduğunu söylemeyeceğiz) ve büyük bir ameliyat geçirmesi gerekiyordur. Üzerinde çalışan cerrahlar aslında ne yapılabileceğini tartışıyorlar ama bir noktada omuriliği onarmak için Cogmium çeliğini kullanmayı planladıkları ortaya çıkıyor. Diğer cerrah, metalin “toz haline getirilmiş omurların yerine geçemeyeceği” konusunda ısrar etmesine rağmen, Doktor Oyama  hastanın riskleri bildiğini söylüyor.

Oyama adı çizgi roman hayranlarına tanıdık gelecektir. Bu, gerçekte Bullseye’ın çizgi romandaki omurgalarında çalışan Lord Dark Wind olarak da bilinen Kenji Oyama. Karakter, X-Men kötülerinden Lady Deathstrike olarak bilinen Yuriko Oyama’nın babası. Wolverine ile oldukça şiddetli bir geçmişleri var.

Öyleyse Wolverine’nin ilerde Daredevil‘da ortaya çıkmasını bekleyebilir miyiz? Gelecekte Lady Deathstrike’ı   göreceğimiz bile pek olası olmasa da Marvel serisinin gelecekte Bullseye’ın hikayesini genişletmeyi planladığını görmek ilginç.

https://www.youtube.com/watch?v=VG5tFVnsy94

 

Daredevil 3. sezonda birkaç değişiklik var. Çizgi romanlarda, Lord Dark Wind aslında Bullseye’ın omurgasını düzeltmek için Adamantium’u kullandı. Cogmium çeliğinin Adamantium kadar sert olup olmadığı konusunda emin değiliz. Bu arada umuyoruz ki, gelecekte gizemli Dr. Oyama’nın daha fazlasını görebiliriz.

Charlie Cox’un başrolde oynadığı Daredevil 3. sezon şu anda Netflix’te yayınlanmaktadır.