BLACK MIRROR’ın Yeni Sezonu Çizgi Roman Olsaydı

Butcher Billy yine ustalığını konuşturmuş. Daha önceleri de Black Mirror dizisinin bölümlerini çizgi roman tarzında kapakları tadında bir afiş serisi olarak sunan illüstrator. Black Mirror’ın yeni bölümleri için de kendi tarzında çizimler yaparak çizgi roman kapaklarına dönüştürdü.

Gelecekte teknolojinin hayatımızı nasıl etkileyebileceği konusundaki senaryolar üzerinden distopik maceraları bizlere sunan Black Mirror, tam 7 yılda 4 sezonu karşımıza çıkardı. 2011’de “İngiliz teoriciliği” havasında başlayan yapım, iki sezondur Netflix orijinal yapımı olarak karşımıza çıkıyor.

‘Teknoloji fobisi’ üzerinden telefon ve bilgisayarlar gibi teknolojik ürünlerin bağımlısı olmamız durumunu eleştirel bir dil ile bizlere sunan dizi adını kırılmış ve kapalı bir ekrandan alıyor.,

 Butcher Billy’den Göz Dolduran Çizimler

Önceleri ESPN, Billboard, Michael Jordan, Ogilvy & Mather UK Group ve NBA TV gibi isimlerle çalışan illüstratör Butcher Billy, geçtiğimiz yıl da retro çizgi romanlardan esinlenerek tasarladığı, Black Mirror’ın bölümlerinin afişlerini paylaşmıştı. Sanatçı daha sonra diğer tüm Black Mirror bölümleri için bu çalışmayı yaptı.

Kendisinin bu çalışmalarını daha detaylı görmek isterseniz behance sitesinde Butcher Billy’s Dark Tales from the Black Mirror şeklinde aratarak bulabilirsiniz.

Kendisinin birbirinden harika tasarımları sadece Black Mirror için geçerli değil, Stranger Things dizisinin ikinci sezonuna özel hazırladığı Stranger Tales adındaki bir çizim serisi de mevcut.