AVATAR KYOSHI’yi Sevenlere Müjde! THE RISE OF KYOSHI Geliyor…

Avatar: The Legend of Korra 2014’te sona erdi. Ancak Avatar ürünleri, çizgi roman formatında devam etmekte. Şimdi sırada ise Avatar Kyoshi’nin 12-18 yaş arasına yönelik romanı geliyor.

Entertainment Weekly haberine göre, Nickelodeon, The Rise of Kyoshi (Kyoshi’nin Yükselişi) adında yeni bir  Kyoshi kitap seti hazırlama içerisinde. Ve bunun için ‘Abrams Children’s Books’ ile bir araya geldi. Yazarlık görevi F.C’ye verilmiş. Serinin yaratıcısı Michael Dante DiMartino şunları diyor;

“Avatar Kyoshi, sık sık bana sorduğu karakterlerden biri, bu yüzden onun efsanesini genişletmeye yardımcı olma fırsatından dolayı heyecan duyuyorum,”


Abrams Çocuk Kitapları Kıdemli Başkan Yardımcısı, önümüzdeki yıl gelecek seri hakkında da şunları söyledi:

“Kyoshi’nin daha önce anlatılmamış hikayesini orijinal romanlarda hayata geçirmek, sadece dizinin hayranları için değil, aynı zamanda yeni bir destan  için aç olan okurlar için de büyük bir pop kültür etkinliği olacak. Kyoshi’nin Yükselişi 12-18 yaş romanlarının okurlarının sevdiği şeylerin tüm özelliklerini taşıyor – güçlü bir kahramanla ön plana çıkan cesur bir hikâye anlatımı ön planda! ”

Azula hesabından yapılan bir paylaşım.

https://twitter.com/RogueAzula/status/1035940502590377984

The Rise of Kyoshi Temmuz 2019’da çıkacak.