Agents of SHIELD 6. Sezon 4. Bölüm İncelemesi

Agents of SHIELD ilk çıktığı zamanlarda çoğumuz muhtemelen Coulson ve bir MCU dizisi olması sebebiyle izlemeye başladık. Ama sezonlar ilerledikçe dizi kendisini aşmaya devam etti. Ve bana göre 3. sezonu ile zirve zamanlarını yaşadı. 4 ve 5. sezonlar diziden beklenen kaliteyi karşılasa da o zirveye ulaşamadı. Ama sanırım 6. Sezon bunu başaracak. Yayınlanan son bölüm ile birlikte dizi beni bu beklentiye soktu. Lafı fazla uzatmadan SPOILER uyarımızı yapalım ve bölümün detaylarında hep beraber kaybolalım.

Deke’in Teknoloji Şirketi

Bölümde burun kıvırdığım iki şeyden birisi bu bölümde. Deke’in kız arkadaşı, Sequoia. Hiç ama hiç sevemedim kızı. Tez bir zamanda diziden ayrılmasını temenni ediyorum. Onun dışında Deke’in SHIELD’den aşırdığı teknolojiler ile Framework tasarlama konusundaki becerini birleştirip bir şirket kurduğunu gördük. Tabii ki, SHIELD onu başı boş bırakmamış, ajan Khan’ı takmış peşine. Ajan Trevor Khan dizide rol almaya devam edecek gibi duruyor ve bundan memnunum, kısa sahnelerde ısındım bile karaktere.

Agents of SHIELD 6. Sezon 4. Bölüm
Agents of SHIELD 6. Sezon 4. Bölüm

Sarge ve Planları

Sarge’ün geçen bölümün sonunda yaptığı ‘ışık gösteri’sinin ne olduğunu bilmiyoruz henüz. Ama yerlerinde de durmuyorlar. Şimdilik sıradan bir insan gibi duran bir amcanın karnına paraziti yerleştirdikten sonra Deke’in peşine düştüler. Belli ki, bu dünyaya ve bu zamana ait olmayanları avlıyor. Ama neden? Bunun için bir cevabımız yok henüz. Ha bir de Sarge karakteri Deke sayesinde Coulson ve SHIELD ile ilgili çok önemli bilgiler aldı. İlerki bölümlerde ajanları ‘ben Coulson’um’ diye kandıran Sarge izlememiz kuvvetle muhtemel.

Agents of SHIELD 6. Sezon 4. Bölüm

Sezonun İlk Kaybı

Kelly bölümün başından beri ‘benim başıma bir şeyler gelecek’ diye dolaşıyordu bana kalırsa. Bu da bölümde burun kıvırdığım ikinci detay. Benson adamı kesmiş, içine bakmışsınız, neler yaptığını biliyorsunuz o parazitin. O uçup giden ‘yarasa’yı yakalamak için oradasınız ve ana amacınız herhangi birinin içine girmesine müsaade etmemek. Elena gibi bir karakter o yarasa Kelly’nin ağzına girene kadar koşup çekip almalıydı bence. Duygusal bakışmalar eşliğinde o yaratık Kelly’nin ağzından içeri girdi onun yerine. Evet, Kelly’nin başına bir şeyler geleceğini tahmin etmiştim ama öleceğini düşünmemiştim. O benim için de sürpriz oldu. Elena karakteri için bir kırılma anı daha oldu ve buradan nereye gideceğini çok merakla bekliyorum.

Agents of SHIELD 6. Sezon 4. Bölüm
Agents of SHIELD 6. Sezon 4. Bölüm

Ustam, Aksiyonu Bol Olsun

Ana ekipten en sevmediğim karakteri sorarsanız tereddüt etmeden May derim. Ölümünün gerekli olduğunu ve diziye güzel bir dinamik ekleyebileceğini düşünüyorum. Ama kadın her iki bölümde bir çıkıp öyle bir dövüş kareografisi sergiliyor ki, ‘yok ya, ölmesin May’ diyorum kendi kendime. Ve üstelik bu sezonda ilk defa Mack’i saha görevinde gördük. Onun da çok tatmin edici bir dövüş sahnesi vardı. Konusu, gizemi, karakterleri çok güzel şekilde ilerlerken bir yandan da geçen bölümün bir tık altında kalsa da yine de müthiş aksiyon sahneleri yaşattılar.

Bir sonraki bölüm fragmanlarını izlemeyi sevmiyorum. Tahminimce bir sonraki bölümde yine uzaya döneceğiz. İki koldan ilerleyen hikayenin her ikisi de o kadar güzel şekilde ilerliyor ki, bir yandan bu hikayeyi bu noktada yarım bırakmak istemiyorum ama diğer yandan da uzaydaki ekibin başına gelenleri çok merak ediyorum. Yazının başında da dediğim gibi. Sanırım Agents of SHIELD en zirve yaptığı zamanları zorluyor bu sezonu ile.