Bilim-Kurgu Şaheseri The Matrix Serisi Tekrar Çekiliyor

Son 20 yılda kendinden en çok bahsettiren bilim-kurgu eserilerinden biri olan The Matrix, Larry ve Andy Wachowski(Lana ve Lilly) kardeşlerin kaleme aldığı bir eser. Özellikle başrol oyuncusu Keanu Reeves ve oynadığı Neo karakteri ile özdeşlemiş diyebileceğimiz yapımın tekrar çekileceği haberi duyuruldu.

Warner Bros. tarafından yapılan açıklamada 1999 yılında başlayan efsaneyi tekrar  beyaz perdeye taşıyacaklarını ancak henüz işin başında oldukları belirtildi. Peki oyuncular kim olacak? Sorusu da akılları kurcalarken, Creed filminde rol alan Adonis Johnson ve son Fantastic Four filminde ise Jonathan Storm’u canlandıran Michael B. Jordan‘ın düşünüldüğü söylendi.

Filmin senaryosu üzerinde ise Zak Penn çalışacak. Kendisini  Ready Player One, X-Men: The Last Stand gibi filmlerden tanımaktayız.

The Matrix

Ancak ilginç olan şeylerden biri, orijinal serinin yönetmenleri olan  Wachowski Kardeşlerin bu projeye dahil olmamaları veya buna dair herhangi bir açıklamanın yapılmaması. Yapımcı Joel Silver, Warner Bros’un kararını desteklese de  orjinal serinin yaratıcısı olan Wachoski’lerle aralarının bozulabileceğinden endişeli.

 

Günümüz sinemalarındaki IMAX teknolojisi ile The Matrix deneyimi yaşamak fena olmayabilir.  Siz The Matrix’in yeniden çekilmesi kararına nasıl bakıyorsunuz? Sizce başarılı olur mu? Yoksa orijinal serideki tadı vermez mi?