Assasin’s Creed Dizisi Geliyor!

assasin's creed

Geçtiğimiz yıl, eleştirmenler tarafından çokça eleştirilen ve gişelerde başarısız olan video-oyun uyarlaması Assasin’s Creed kimilerine göre bir facia idi. Görünüşe göre Ubisoft ve Regency, bu filmi bir diziye dönüştürmeyi hedefliyor.

Reddit’teki bir soru cevap etkinliği sırasında, serinin içerik yöneticisi Aymar Azaizia oyunların ve filmin geleceği ve bir dizi olasılığı hakkındaki bazı soruları yanıtladı. Azaizia, yapım aşamasında olan bir Assasin’s Creed dizisi olduğunu doğruladı, ancak proje ile ilgili pek fazla detay vermedi.

Filmde olduğu gibi gurur duyabileceğimiz bir şey vereceğimizden emin olana dek çalışacağız, ancak planımızda dizinin olup olmadığını merak ediyorsanız… EVET.

Azaizia’nın açıklamalarında bahsi geçen dizinin, geçen yıl bir ihtimal olarak açıklanan -Netflix ile geliştirilen- dizi olabileceği düşünülüyor. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, Kasım ayında şirketin Netflix ile oyun hikayelerinden birinin dizi adaptasyonu üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Ancak projenin animasyon mu yoksa live-action mu olacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamakta. Live-action, animasyondan daha pahalıya mal olsa da daha fazla izleyici çekmekte. Şayet Netflix ile çalışıyorlarsa, bu proje diğer çizgi roman uyarlamaları ile kapışacak demektir.

Açıkçası Netflix’ten bir Assasin’s Creed live-action dizisi görmekten mutluluk duyarız. Diğer hikaye bazlı oyunların film uyarlamalarında olduğu gibi koca hikayeyi 2 saate sığdırmaya çalışmak yerine, süregelen, bölümlere yayılmış bir biçimde anlatmak çok daha mantıklı ve keyif verici.