Alien: Covenant’ın Çekim Yerinin İlk Görselleri Karşınızda

Prometheus‘un devam filmi olan ve merakla beklenen Alien: Covenant‘ın çekim yerinin fotoğrafları paylaşıldı.

Alien: Covenant‘ın gelecek hafta içerisinde Yeni Zelanda‘da Fiordland Milli Parkı‘nda başlayacak.

ac2

Şimdi bizimle birlikte Fiordland içinde ne olup bittiğine göz atın!

Bu resimler Mitre Tepe adındaki ikonik dağda çekildi.

Set ekibi, bir uzay gemisinin (muhtemelen Covenant‘ın) genel bir bölümünü ya da airlock(uzay gemisinin giriş kısmı)’u yapılandırmaktalar.

Spoiler ihtimali sebebiyle Otago Daily Times tarafından yayınlanmış ancak daha sonra web sitelerinden kaldırılmış olan ilgili haberde; Alien: Covenant‘ın Güney Yeni Zelanda‘nın Te Anau Bölgesi‘nde çekilmeye başlanacağı doğrulandı. (Bir süre önce de filmin Avustralya‘da çekileceği söyleniyordu ve biz de bu bilgiyi sizlerle paylaşmıştık.)

İsminin söylenmesini istemeyen bir şirket çalışanı; ”Kiralanan 13 kamyona kamera, kalıcı makyaj malzemeleri, kostüm ve set malzemelerinin yüklendiğini söyledi. Onlar, Alien: Covenant sahneleri için kullanılmaya başlandı.” dedi.

Fiordland‘ın doğal sahne dekoru oluşturan, özel efektlere ve Alien: Covenant için ideal gereksinimlere uygun bir yer olduğu da bir gerçek.

Yönetmenliğini efsane isim Ridley Scott‘ın yaptığı; Michael Fassbender, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Katherine Waterston gibi isimlerin başrolde olduğu Alien: Covenant, 4 Ağustos 2017‘de vizyona girecek.

Fanzade.com editörü