Alien 5’te Yer Alma İhtimali Olan Sürpriz Karakter

Efsanevi Alien, özellikle District 9 filmiyle adından söz ettiren genç yönetmen Neil Blomkamp tarafından yeni bir filmle sevenlerinin gözlerini şenlendirecekti(!) Ancak film, Ridley Scott‘ın Prometheus filminin devamı olan Alien: Covenant‘ın gündeme gelmesi ile ertelenmişti. Alien 5 (şayet gerçek olursa) ikinci film Aliens‘ tan önemli bir karakteri geri getirecek.

alien 5
Alien 5

Aliens‘ın küçük Newt‘u , büyümüş haliyle karşımıza çıkabilir. Üçüncü filminde hayatını kaybeden, ancak Neil Blomkamp‘ın Alien 3 ve Resurrection’ ı yok sayacağını söylemesiyle çekilecek yeni filme geri dönme ihtimali olan Newt’ un, hikayede nasıl yer alacağı da merak edilmekte.
Aliens adlı ikinci filmde Newt‘u canlandıran çocuk oyuncu Carrie Henn, yapım sonrası oyunculuğu bırakmıştı. Bir başka ifadeyle; eğer Alien 5 çekilirse; yeni nesil aktristlerden biri de Newt olarak karşımıza çıkabilir.

Bu bilgi, Aliens filminde Dwayne Hicks karakterini canlandıran (özellikle Terminator filminde John Connor‘ ın gelecekten gelen babası rolü ile hatırlanan) Michael Biehn tarafından paylaşıldı. Alien 5’ in yapım çalışmalarının, 2017’de vizyona girecek olan Prometheus 2 için durdurulmasına da değinen oyuncu; her şeyin yolunda gittiğini, projenin hâlâ devam ettiğini ve filmin çekileceğini belirterek biraz da olsa yüreklere su serpti.

Fanzade.com editörü