FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

DISNEY Karakterlerinin Modern Zamanlarda Yaşayan Çizimleri

Childhood ruined...

0

Ne zaman Disney dense, akla güzel, duygusal peri masalları gelir. Hani şu hep "sonsuza kadar mutlu yaşadılar" cümlesi ile biten hikayeler. Meksikalı görsel sanatçı, José Rodolfo Loaiza Ontiveros bunu bizim için kırarak ortaya farklı çizimler çıkarmış. Pop kültürü üzerinde duran Rodolfo, sevgili karakterlerimizi alışılmadık durumlar içine koyarak ve " masumiyet kaybı"  teması ile onları karanlık ve zorlu durumlarda bizlere sunmuş.

Disney karakterlerinin modern zamanlardaki halleri

Sanatçı, bu tarz karakterler gerçekte et ile kandan yani insan olsalardı, şöhret ve benzeri durumlar karşısında psikolojileri üzerindeki değişikliklerin nasıl olacağını keskin bir kara mizah kullanarak anlatmış. Günümüzde sıkça gördüğümüz alkol kullanımı taciz, abartı estetik-makyaj konularına ve masallardaki heteroseksüel mutlu sonlara da atıfta bulunarak eşcinsel çiftler de oluşturmuş.

Rodolfo'nun Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Disney karakterleri arasında Jessica'nın ne işi var anlamadık ama? 🙂

Disney ariel

Değerli okuyucumuz sizden bir ricamız var, yan tarafta(bilgisayar) veya aşağıda(mobil) göreceğiniz kanalımızın videolarına göz atıp kanalımıza abone olursanız, büyümemize ve daha çok içerik üretmemize destek vermiş olursunuz.

Önceki yazımız olanSulu Boya Kullanılarak Yapılmış 10 Süper Kahraman Çizimi yazımıza göz atmak ister misiniz?

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.