LOKİ 2. Sezon Çekim Tarihi Belli Oldu mu?

Loki 2. sezon için bu yaz Londra’da üretime başlanacağı bildiriliyor. Yaramazlık Tanrısı en son, zamanın düzenini korumakla görevli bir kuruluş olan TVA karargahında kapana kısılmıştı. Ajan Mobius’un (Owen Wilson) yardımıyla Loki, kimliğinin Sylvie (Sophie Di Martino) da dahil olmak üzere alternatif versiyonlarını keşfettiği bir sezonluk kendini kurtarma yolculuğuna çıkmıştı.

Loki

Nerede Kalmıştık?

İlk sezon, Loki ve Sylvie, He Who Remains (Jonathan Majors) ile karşı karşıya geldiklerinde ve ardından Kutsal Zaman Çizelgesini kırdıklarında bir uçurumla sona erdi . Finalde, Loki‘nin 2. sezonda geri döneceği damgalı bir post-credit sahnesi vardı. Bu da birçok kişiyi şaşırttı çünkü başlangıçta Kevin Feige, Infinity Saga’dan sonra bazı yan karakterlerin sınırlı bir dizi için geri döneceğini söylemişti. Ne olursa olsun, hayranlar sürprizi rahat bir şekilde karşıladılar. Çünkü Loki’de hayranların cevap beklediği çok fazla soru var.

Loki 2. Sezonda Neler Bekliyoruz?

Loki

Özellikle de Loki’nin başlattığı, No Way Home ile devam eden ve bu çılgınlığı doyasıya yaşayacağımız Multiverse of the Madness filmiyle aralarındaki bağlantıların nasıl kurulacağı merak konusu. Ayrıca Ant-Man and Wasp: Quantumania filminde kesin göreceğimiz Kang ve şimdilik söylenti olan Ravonna Renslayer karakterinin de var olması Loki 2.sezonun işleyeceği konuyu oldukça merak ettiriyor.

Loki 2. Sezonu Ne Zaman İzleyebiliriz?

Backstage’e göre ne Disney ne de Marvel Studios henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da, çekimlerin bu yaz Birleşik Krallık’taki Pinewood Studios’ta başlayacağı bildiriliyor. Site ayrıca oyuncu seçiminin “muhtemelen yeniden Sarah Finn ve Krista Husar, Jacqueline Gallagher, Gregory Korn ve Lory Shaye tarafından yönetileceğini” bildiriyor. Siteye göre, Loki 2. sezonun hikayesi Marvel çoklu evreninde geçecek.

(L-R): Loki (Tom Hiddleston) and Sophia Di Martino in Marvel Studios’ LOKI, exclusively on Disney+. Photo by Chuck Zlotnick. ©Marvel Studios 2021. All Rights Reserved.

Loki 1. Sezon çekimleri Aralık 2020’de bitirdi ve gösteri Haziran 2021’de gösterime girdi. Ne yazık ki dizinin 1. Sezon çekim programı sağlık önlemleri nedeniyle ciddi şekilde kesintiye uğradı, bu nedenle 2. Sezonun çekilmesinin ne kadar süreceğini bilmenin bir yolu yok. Bununla birlikte, şovun ilk sezonunun çekimlerinin tamamlanması ile Disney+’daki galası arasında yaklaşık altı ay geçti. Bunu hesaba katarak Marvel hayranları, Loki Sezon 2’nin 2023’ün başlarında veya aynı yılın yazında çıkışını görmeyi beklemeliler.

Kaynaklar:Gamerant ve Inverse‘in yazılarından derlenmiştir.

25 yaşında hayal sever bir gencim.