Y: The Last Man (Son Erkek) – Çizgi Roman Önerisi

Y: The Last Man

Selam sevgili okuyucular, bir süredir yazamıyorum malum yaz yoğunluğu. Ama size müthiş bir çizgi roman önerisiyle geldim. Bugün size önereceğim ve üzerine konuşacağımız cilt, Y: The Last Man yani Y: Son Erkek. Bu çizgi roman Çizgi Düşler tarafından dilimize kazandırıldı. Peki bu serinin ne numarası var? Bu çizgi roman serisinin bayıldığım bir önsözü var bir kısmını sizinle paylaşmak istiyorum.

‘Süper kahramanların baş rolde olduğu çizgi romanlardan sıkılan veya çizgi romanın yalnızca süper kahramanlardan ibaret olduğu yanılgısı içinde olanlar için yepyeni bir dünya kapılarını aralıyor bu kitap [ Y: The Last Man].’

Evet, taytlı kahramanlardan biraz sıkıldık. Sizleri çok farklı bir tada davet ediyorum. Aslında hepimiz bir kere de olsa bunu düşünmüşüzdür. Ütopik bir dünya ha? Tüm erkeklerin yok olup, sadece Yorick adlı baş karakterimizin ve onu şempanzesinin hatta kaldığı bir evren. Kadınlar arasında çıkan savaşlar ve bir sürü soru işaretiyle bizi baş başa bırakan yazar. Onun amacı buymuş, bende aynısını yaparak sizi bu seriyi okumaya davet ediyorum. En yakın çizgi roman dükkanından isteyin!