IRON MAN’in Rakiplerine Özel Hazırladığı 8 Iron Man Zırhı

Hulkbuster en ünlü Iron Man zırhı olabilir ama Tony Stark’ın süper düşmanlara karşı savaşırken kullandığı tek kıyafet bu değil. İşte Iron Man’in alternatif diğer 8 kıyafeti …

8. Anti-Magneto Suit, Avengers vs. X-Men

anti magneto

Tamam, bu Tony ile özdeşleşmiş bir kıyafet olmayabilir ama Magneto ile yüzleştiği zaman kullanması için yapıldı. Zaten Manyetizmanın Efendisi’nin karşısına Demir Adam olarak çıkması da çok saçma olurdu. Bunun için Tony, karbon nanotüplerden, kıyafetinin bir başka versiyonunu yaptı.

7. Heavy Duty Armor Mark I, Marvel Now!: Believe

Heavy Duty Armor Mark I

Çizgi romanlardaki kötü adamların nadiren orijinal fikirleri olur. Geçen yıl A.I.M süper güç veren Extremis Virus’ünü en yüksek fiyatı verene satmak için yeniden yaptı. Tony virüsün dönüşüne sinirlendi ve tek başına yok etmeye karar verdi. Bu sorunla uğraşırken Fransa’da yeraltı mezarında yaratılmış 13 ekstra güçlü insan olduğunu keşfetti. Bunun üzerine ataklardan korumak için güç kalkanı yaptığı kıyafetine, bir şehri yıkmaya yetecek kadar da cephane doldurdu.

6. Thorbuster Armor, The Invincible Iron Man: Standoff

Thorbuster Armor,

Sokovia’daki Asgardlı müritlerin katledilmesi üzerine dünya ve Asgard arasında politik gerilim çıkınca Tony, Thor tarafından insanlığa temiz enerji kaynağı sağlaması için hediye edilen Asgardian elmasıyla güçlendirilmiş bir kıyafet yaptı. Thor ve Tony arasındaki mücadele sırasında kıyafetin çekirdeği parçalandı.

5. Phoenix Killer Armor, Avengers vs. X-Men

Phoenix Killer Armor

Tony bu kıyafeti, Phoenix Force’u dünyaya gelmeden önce yok edebilmek için dizayn etti. Tony bu kıyafetle Phoenix Force ‘u 5 parçaya ayırmayı başardı ve ona yardımcı olan birkaç X-Men ile birlikte Phoenix Force’u yok etti.

4. Hulkbuster Mark II, World War Hulk

Hulkbuster Mark II,

Hulkbuster’dan daha iyisi elbette geliştirilmiş ve güçlendirilmiş bir Hulkbuster. Hulkbuster 2, sürgün edildiği Sakaar’da zor zamanlar geçirdikten sonra dünyaya dönen Hulk için yapıldı. Hulk doğal olarak Tony ve illüminatinin diğer üyelerine oldukça sinirliydi.

3. Anti-Transformer Armor, New Avengers/Transformers: Man and Machine

Anti-Transformer Armor,

Marvel’in DC, Transformers, Witchblade karakterleri ve daha fazla kahramanın yer aldığı evreninde, uzaylı robotların dünyaya geldiğini duyan Tony Stark Decepticon’larla savaşmak  için bir kıyafet yapmaya başladı.

2. Galactus-Buster Armor, Armor Wars (2015)

Galactus-buster Armor

Kozmik güç Galactus bir gün dünyadan bir parçaya göz dikerse diye bu dev Iron Man kostümü hazırlandı. Anti-Galactus zırhı ilk kez gündeme gelmiyor. Daha önce Marvel vs. Capcom 3: The Fate of Two Worlds oyununda karşımıza çıkmıştı.

1. Sorcerer Supreme Armor, What If… Starring Iron Man

Sorcerer Supreme Armor,

Alternatif evrende Tony, Stephen Strange ile bir trafik kazası geçirir ve bunun sonucunda Strange ellerindeki sinir hasarı nedeniyle büyü yapamaz duruma gelir.Tony durumdan kendini sorumlu hisseder ve her şeyi düzeltmek için Dormammu ile savaşması gerekir. Tony, her zamanki güç çekirdeğine Agamatto gözü yerleştirip, büyü yapabilmek için programlanmış el hareketleri yapabilen robotik bir eldiven ve büyü yapanların ihtiyaç duyabileceği her şeyi zırha dahil eder.

Bonus

The Invicible Iron Man: Execute Program’daki kıyafetler belli bir düşman için yapılmadı. Tony çeşitli düşmanlara karşı savaşırken Hulkbuster Argonaut  dahil  ihtiyaç duyduğu kıyafete dönüşebiliyor.

hulkbuster

Ancak orijinal Hulk-buster halen oldukça havalı