Wonder Woman mı Yener, Yoksa Superman mi?

DC Comics evreninin başlıca karakterlerinden olan Superman ve Batman arasındaki çekişme her daim dillere destan olmuştur. Nasıl olur da, süper güçlere sahip bir uzaylı, dünyada yaşayan ama kendini geliştirmiş ve dedektiflik yeteneklerine sahip bir adamla karşı karşıya gelir ve bu bir rekabet konusu olur? Genelde şöyle özetleyebiliriz. “Çünkü o Batman” 🙂

Biz konumuza gelelim. Bu kez Superman ile karşılaştırılan bir başka karakter Adalet Ligi üyelerinden olan Amazon Savaşçısı Wonder Woman. Diana ile aralarında yaşanan aşk maceraları dışında bu ikili birçok kez karşı karşıya geldi ve dövüştü. Peki ya gerçek anlamda bir Wonder Woman vs Superman yapılsa, bu karşılaşmanın galibi kim olur?

 

Wonder Woman’ın vizyona girmesine kısa zaman kaldı. Ve bu merak edilen soruyu  filmin başrol oyuncusu, Gal Gadot yanıtladı. Sevilen oyuncu bu soruya “Kesinlikle. Muhtemelen başa baş bir mücadele olur. Fakat Wonder Woman galip gelir.” sözleriyle yanıtladı.

 

DC çizgi romanlarını takip edenlerin de düşüneceği üzere Gal Gadot haklı olabilir. Clark ve Diana’nın karşı karşıya geldiği birçok dönem oldu. Bu mücadelelerin bir kısmını Wonder Woman kazandı. Zorlu eğitimler, yarı tanrılığı, büyülü özellikleri ve Superman’in zayıf yanlarını bilmesi Amazon savaşçısının avantajına olan durumlar.

Superman vs Wonder Woman

Peki ya sizce böyle bir karşılaşmanın galibi kim olurdu ve neden?