Warner Bros, Solo JOKER Filmi Başrolü İçin Düşündüğü İsmi Açıkladı

Warner Bros, Marvel Studios’la rekabet edebilmek için DC Extended Universe’i 2013 yılında Man of Steel ile piyasaya sundu. DCU, pek beğenilmeyen Batman – Superman, Suicide Squad ve son derece sallantıda olan bir serinin düzeltilmesi olarak görülen Wonder Woman‘ı da içeriyor. Bu yapımlar sadece hikayelerin değil aynı zamanda oyuncuların bir süper kahraman evreni haline gelmesini sağlayan bir çizgiye sahip.

Yakın zamanlarda Warner Bros.  Joker’in geçmişini anlatan bir film yapacağını duyurmuştu.  Batman’in azılı düşmanı Joker, DC Comics tarafından yaratılmış ve dünyada sinematik çizgi roman evrenlerine dair en çok bilinen kötü adamlardan biri. Bu role daha önce Jack Nicholson, Heath Ledger ve Jared Leto gibi ünlü oyuncular hayat verdi.

Şimdi asıl konumuza dönelim. Yeni Joker kim olacak?

Hollywood Reporter‘ın haberine göre solo Joker filmi için düşünülen isim ise, Oscar ödüllü oyuncu Leonardo Dicaprio. Evet, yanlış okumadınız. 42 yaşındaki ünlü aktöre bu rol için henüz resmi teklif sunulmadığı da söylenenler arasında.

solo Joker filmi

The Aviator, Gangs of New York, The Departed, Shutter Island ve The Wolf of Wall Street gibi yapımlarda rol alan Dicaprio sizce The Joker rolüne yakışır mı?