Adachi Açıkladı; Fantastik Roman Serisi ‘Arslan Senki’ Sona Eriyor

Japon yayın şirketi Kobunsha, bu kış çıkması beklenen Yoshiki Tanaka’nın fantastik roman serisi Arslan Senki (The Heroic Legend of Arslan)‘nin 16. cildinde sona ereceğini açıkladı.

 

Hiroaki Adachi, Arslan Senki için telif hakkı yönetimi şirketi Wright Staff’ın temsilci direktörü, final cildini taslak halinin tamamlandığını ve redaksiyon için editöre yollandığını Twitter üzerinden duyurdu. Adachi, karar verildikten sonra cildin çıkış tarihini açıklayacağını belirtti.

Arslan Senkiİllüstrasyonlarını Yoshitaka Amano’nun yaptığı Arslan Senki, 1986 yılında Kadokawa Shoten yayınevinin idaresinde 1999’da 10. cilde kadar; daha sonraki ciltler ise 2005’ten beri Shinobu Tanno illüstrasyonlarıyla Kobunsha’da yayınlandı. 15. cilt de 18 Mayıs’ta çıktı. 1991 – 1996 arasında süren 13 ciltlik manga uyarlamasını Chisato Nakamura tarafından çizildi. Ardından Hiromu Arakawa (Fullmetal Alchemist) ikinci manga uyarlaması Kodansha’nın Bessatsu Shounen Magazine’de Temmuz 2013’te başladı.

Bunları takip eden anime uyarlamalarının ilki 6 bölümlük OVA serisi oldu. Sonradan tekrardan 25 bölümlük TV animesine uyarlandı. TV animesinin 2. sezonu 2016 Yaz sezonunda 8 bölüm sürdü.