TRUMP’a Cevaben LEGENDS OF TOMORROW’a Müslüman Süper Kahraman

DC Comics karakterlerinden Isis,  DC’nin “Legend of Tomorrow” dizisinin gelecek üçüncü sezonunda, müslüman süper kahraman Zari Adrianna Tomaz (Tala Ashe tarafından oynanacak) olarak katılacak. Seçilen karakterin müslüman olması dizinin yapımcısı Marc Guggenheim tarafından, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimine tepki olarak yapıldı söylentileri mevcut.

Müslüman Süper Kahraman
Tala Ashe , Müslüman Süper Kahraman Isis’i oynayacak oyuncu.

Guggenheim, Beverly Hills’deki bu Televizyon Eleştirmenleri Derneği basın turunda “Karakter seçimin yapıldığını duymuşsundur” (Variety tarafından aktarılmıştı) dedi. Ve ekledi; “Politik bir durum değil, fakat yazarlar odasında hep birlikte karar verdiğimiz bir karar”

Ayrıca şunları da söyledi. “Temsil çok güçlü bir şey, televizyon izlerken büyürken, ekranda bana benzeyen birini görmedim. Kendi çocukluğumu düşündüğümde, bu bakış açımı genişletiyor. Bence, bu dizi hakkında çok güzel olan şey, dizideki süper karakterlerin Amerika’nın bugünkü motiflerine örnek olması”

 

Variety haberine göre Guggenheim, DC’nin Legends of Tomorrow dizisinde bir karakteri ırk, din veya cinsel yönelimlerine göre tanımlamaya çalışmadığını, ancak karakter seçimi sonrasında bu özelliklerinin gösterildiğini belirtiyor.

Ayrıca Guggneheim tarafından yeni karakter hakkında söylenen diğer şeyler şunlar;

“Mevcut siyasal iklimde bir Müslüman Amerikalı olmanın zorluğundan bahsetmekte. Bilgisayar korsanı olan ve gelecekten gelen ama aynı zamanda Müslüman olan bir karaktere sahip olması gayet güzel.”

DC’s Legends of Tomorrow 3. sezon 10 Ekim’de CW ekranlarında başlıyor.